Hlavní navigace

Názor k článku Může vás zaměstnavatel nutit mít účet u konkrétní banky? od Vít Šesták (v6ak) - Ale tady nejde o to, že by musel...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 11. 2019 15:37

    Vít Šesták (v6ak)

    Ale tady nejde o to, že by musel někdo ručně napsat jiný kód banky, tady jde o ty procesní věci okolo. Skončí měsíc, je potřeba od všech mít docházku, dořešit neschopenky a podobnou byrokracii. Když něco není, je potřeba lidi upomínat. Část zřejmě automatizovaná bude (výpočet výplat, průměrných hodinových mezd, daní apod.) a v ideálním scénáři nebude potřeba nic dalšího řešit ručně, ale u dostatečně velké firmy se asi vždy objeví někdo, kdo je potřeba upomenout. Na to všechno mají nějaký termín, asi pro celou firmu stejný. Jenže jednomu zaměstnanci může výplata putovat déle, takže je buď nutné nastavit dřívější deadline (což se jim asi nebude chtít) nebo upravit výplatní den. Což komplikují svátky, jak jsem uvedl.

    Ona úprava výplatního dne si navíc může vyžádat schválení právním oddělením. To jsou další náklady. Pokud to děláte pro všechny zaměstnance (nebo aspoň kvůli větší skupince), je to nejspíš pakatel (a asi levnější varianta než nechat část z nich odejít). Kvůli jednomu zaměstnanci to asi nikdo dělat nebude, ledaže by byl obtížně nahraditelný.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).