Já bych byl pro, aby se změnil zákon o zaměstnanosřti a zákoník, prace ,a by zaměstnavatel svévolně nesměl zaměstnance propustit a každé jednotlivé proupouštění musel konzultovat s úřadem práce.
Pokud by zaměstnavatel neměl volné místi na jiné pracovní pozici, podobné co zaměstnanec dělal dosud, musel by mu zajistit práci u konkurenčního zaměstnavatele za stejných nebo lepších podmínek.
Zaměstnanec nemůže za to, že zaměsrnavatel pro něj nemá práci.
To myslíte vážně, nebo je to joke?
Vedlo by to k jedinému výsledku - zaměstnavatelé by o to více krachovali, a pak by zaměstnanci dostali výpověď všichni. Nebo by dali výpověď v okamžiku, kdy už by nebylo na výplaty.
Mimochodem, zaměstnavatel v tomto konkrétním sporu bylo GPE - tahle společnost má na českém trhu jedinečné postavení a tuzemského konkurenta nemá. Kde by podle Vás měla zajistit to zaměstnání?
Co, že zaměstnavatel nemá práci... V Brně je muzeum - nadnárodní organizace, spadající pod nádnárodní nadorganizace - a pánové z ministerstva vyhodili ředitele rok před důchodem a nahradili ho novým. Teď se tam bežně děje, že staří pracovníci jsou odejiti a najednou tam pracuje někdo novej. Jestli tohle přehlídne naše zákonodárství, jestli tohle se smí, tak pak už jde cokoli.
My víme co si zač http://exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa a to co píšeš je naprostá blbost.
Já sem naopak proto aby zaměstnavatel s nějakým rozumným odstupným, řekněme pět platů jako je to v případě nadbytečnosti, mohl propustit kohokoliv kdykoliv.
Tahle přehnaná ochrana kdy je problém se nevyhovujícího zaměstnance zbavit a akorát vede k tomu, že se firmám moc nechce zaměstnance vůbec nabírat dokud to není absolutně nezbytné, což celkově paralyzuje trh práce.
No vyborne, vami uvedene opatreni by vedlo jen k tomu, ze pred vstupem uvedeneho zakona v platnost by tu zahranicni firmy rusily sve pobocky, ceske se stehovaly ven, kazdy by propustil, koho by propustit slo a byla by zde jenom vysoka nezamestnanost. A tak to bohuzel dopadne vzdycky, kdyz hlupak prijde s nejakym jednoduchym resenim.