Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Minimální mzda 2019: znovu výrazně roste, pro někoho až na 26 700 korun od Politolog - Je potřeba se nejdříve zeptat proč ten chvat,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 11. 2018 12:17

  Politolog (neregistrovaný) 185.246.210.---

  Je potřeba se nejdříve zeptat proč ten chvat, proč najednou taková péče. Neb za vším je třeba hledat nějakou levárnu. Měl bych takové vysvětlení. Vlastně vůbec nejde o zvyšování životní úrovně obyvatel. Protože po daných navýšeních okamžitě přichází zdražování, takže většina obyvatel je na tom vlastně hůře. Vzhledem, že to prosazuje ČSSD a přizvukuje mu Andrej Babiš tak je za tím lumpárna. Jde vlastně o zvýšení a dorovnávání mezd se západem. To, že to nic lidem nepřináší, vzhledem k okamžitému nárůstu cen, vlastně je v pořádku. Blbci co si nabrali hypotéky a nebudou je moci splácet půjdou k exekuci a hlavně ....... !!! Protože se začnou srovnávat imaginární příjmy se západem bude se moci KONEČNĚ zavést OJRO. Kapišto Taliáno ?! Lidem se pěkně znehodnotí úspory a Babiš se bude moci dále poplácávat s Junckerem po ramenou a zádech.

 • 23. 11. 2018 13:45

  mexiko (neregistrovaný) 93.185.5.---

  Udělal jsem si hypotetický výpočet, abych si ověřil, že když všechny ceny i příjmy stoupají o hodnotu inflace, roste i měsíční částka na spoření zda je finančně výhodnější si na nemovitost našetřit a nebo po našetření 20% si vzít hypotéku.

  Závěr je, že pokud se našetřené peníze zhodnotí o velikost inflace, tak nemovitost je levnější při koupi za hotové. Pokud je úrok na spořícím účtu menší, dnes běžných 1% tak je levnější hypotéka.

  Reálně je zásadní jak rychle roste trh s nemovitostmi a jak je bezpečné mít úrok alespoň na úrovní inflace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).