Hlavní navigace

Maxima překonávají maxima!

Michal Kubík

A hle…! Jsou tady další růsty akciových trhů! Index DAX opět pokořil svá historická maxima a dostal se na hodnotu 8.203 bodů (+ 1,14 %).

Doba čtení: 1 minuta

Pomocníkem mu byla i lepší makrodata. Průmyslové objednávky v Německu byly lepší, než se očekávalo a evropské trhy si tak v průběhu dne průběžně udržovaly zisky bez výraznějších výkyvů.

Z korporátních událostí si investoři všímali především pražské burzy, na které reportovalo své výsledky hned několik firem. Nejlepšími výsledky se dnes mohla pyšnit Fortuna (+ 1,30 %), která překvapila silnějšími čísly z přijatých sázek a také nižšími náklady. Akcie Fortuny posilovaly až na 109 CZK.  Relativně dobrá čísla byla zveřejněna skupinou ČEZ, která překonala odhady tržeb i zisku (17,8 mld. CZK vs. 14,4 mld.CZK), avšak výhled zvýšili poměrně konzervativně (zisk na 37,5 mld. oproti 37 mld. CZK). Akcie zakončily obchodování na 571 CZK (+ 0,35 %). Telefónica CR měla reportované výsledky dle očekávání. Management společnosti však nastínil myšlenku, že by se Telefónica CR nemusela za stávajících podmínek zúčastnit nové aukce kmitočtů, viz flash analýza na našem webu. Komerční banka reportovala už o trochu horší výsledky, které potvrzují prakticky vše, co lze pozorovat v p osledních kvartálech – hlavní problém je ve stagnujících až klesajících výnosech. Otazníkem tedy zůstává letošní zisk KB, který bude takřka jistě nižší než v roce 2012.

Ačkoliv mnoho analytiků a investorů očekává korekci, můj názor je stále konzistentní. Doporučuji proto využívat sebemenší poklesy akcií ke vstupu do stále perspektivních long pozic, které můžou přinést v blízkém období zajímavé zisky.

Našli jste v článku chybu?