Pracuji v energetice již 30 let a zároveň se zabývám elektronikou. Nevím kde autor přišel k měření spotřeby za sekundu. Dále u mnoha současných spotřebičů zůstává transformátor pod napětím i při vypnutém hlavním vypínači. Přepěťová ochrana o které zde diskutujete je ochrana a na odběr sptřebičů nemá žádný vliv.
Mám doma stále k síti připojeny V REŽIMU STANDBY 2 x PC, 2X DVD. 1 X domácí kino, 2 x Tv, 1 X video, 2 x hodiny a 1 x mikrovlnku. při všech těchto spotřebičích se elektroměr ani nepohne. Tak bych rád věděl, jak ušetřím když je vypnu. To by se mi podle tohoto článku musel začít točit opačně a odečítat.
Ale i kdyby... Zkusme si to spočítat. Kdyby to vše dělalo dohromady 5 Wattů.
To máme 0,005kWh za každou hodinu. To je za 1 000 hodin 1 kWh v ceně asi 5Kč. To je za 41.6 dnů. To máme za rok asi 44Kč. nevím jak vám, ale já bych se na prolézání koutů a vytahování šňůr ze zásuvek mohl za ty peníze vykašlat.
Články o Standby režimu považuji za úplný nesmysl.
Já to tvrdím stále, že články o standby režimu jsou hloupost. navíc když si autor plete řády jednotek.
Podobný názor mám o na "úsporné žárovky". Levné do 100Kč svítí špatně a životnost nepřesáhne zpravidla 5 měsíců. Drahé sice svítí lépe, ale životnost se také většinou neshoduje s deklarovanou. Takže úspora je kde ? Úspora je v ...