Trochu směšujete Stand-by s nefektivností (nevypínáním) transformátoru.
Mnoho zařízení u kterých nic takového jako "pohotovostní režim" neexistuje také nevypíná transformátor/spínaný zdroj. Dovolil bych si dokonce tipnout, že nejrůznější "malé zdroje" (nabíječky telefonů, baterií do fotoaparátů,...) mají mnohem větší spotřebu než mnohé jiné převodníky.
Například, celkem kvalitní zdroj k notebooku. Je schopen dodat notebooku maximálně 65W přičemž jeho maximální příkon může být až 165 W, ale jen v extrémním případě (jde o spínaný zdroj 100-240 V, 50-60Hz). V praxi má počítač trvale spotřebu 40-50W a v režimu spánku pravděpodobně (stanoveno výpočtem/odhadem) méně než 8 W. Skutečný odběr celé soustavy jsem nikdy neměřil, ale jsem si jist že 165W to nebude. Předpokládám spotřebu 90-100W.
Starší zdroje, transormátory jsou většinou ještě větší žrouti energie a to i bez zátěže. Pokud není transformátor v době nečinosti odpojen (primární vinutí) tak se prostě vytváří elektromagnetické pole, které vyzařuje do okolí a dochází tak únikům energie.
P.S.
Nicméně si myslím, že článek je dobrý. V dnešní době jsou navíc některé technologie natolik propojené, že ani kolikrát nevíme jak přesně je to navrženo a funguje to.
Navíc, i když budete mít třeba dobře navrženou TV jejíž vypínač bude vypínat i primární vynutí transformátoru. Jistojistě nebude hlavní vypínač navržen pro zátěž, kterou bude neustálé vypínání přinášet. Pokud to nebude vypínač tak zase zdroj bude náchylný na zničení přepětím, nebo i přímo častými rázy při připojení ke zdroji elektrické energie. Suma sumárum, vás bude oprava stát více peněz, než kolik by vás stála spotřeba oné energie navíc po mnoho let.
No jestli jsem si to nemyslel. Od rána čekám kdy se někdo ozve. Už jsem si skoro myslel, že jste natolik tolerantní že mi odpustíte.
P.S. To jste ještě neviděl jaké chyby dělám, když měním strukturu vět a vkládám, nová, "lahodněji znějící" slova. Někdy vzniknou hotové jazykové skvosty.