Vlákno názorů k článku Má 9letý chlapec předvídat, že „kudličkou-rybičkou“ může kamarádovi vypíchnout oko? od Kousavka - Mně se tam líbí to odůvodnění: "pod dohledem...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2021 9:21

    Kousavka

    Mně se tam líbí to odůvodnění: "pod dohledem vedoucích jsme běžně pracovali (ostatně ani to by dnes nebylo povoleno, protože platí zákaz dětské práce)". Moderní pitomci dosáhli svého, dítě NESMÍ PRACOVAT!! Nemá tím být myšleno, že dítě nemá pracovat za peníze a místo chození do školy? když byla dcera malá, cca 12 let, měli ve škole přednášku "moderní psycholožky". Ta tam děckám valila klíny do hlavy, že oni NESMĚJÍ pracovat! A ještě jim dávala za příklad svoje vlastní děti, které si ve věku 16 a 17 let neukrojí krajíc chleba a nenamažou si ho máslem, neb to jest přece práce matinky. Děcka to pak u nás probírala a došla k závěru, že psycholožka je pitomec, protože když přece žijí v rodině, tak musejí pomáhat, protože tak je to správné, protože maminka přece není jejich služka. Ta děcka měla víc rozumu, než vystudovaná psycholožka. Ano, dosáhli jsme ideálního stavu. Dítě nesmí pracovat, Dítě nesmí na nic hrábnout. Úderem půlnoci v den, kdy dítě dosáhne 18 let věku a začne být plnoleté, se všechno rázem naučí, neb v ten okamžik už tyto věci nejenže dělat může, ale dokonce i musí! Jen takto vychované dítě, co do 18 let na nic nehráblo, se posléze uživí bez rodičovské výpomoci a dokonce bude rodičům oporou v jejich stáří. Ha, ha, ha, tomu někdo z těch vystudovaných psychologů fakt věří?

    Mám dojem, že se celá společnost zbláznila. A je mi líto dětí, protože ten chudák vedoucí, co má zacálovat půl míče, další tábor pro děti asi neotevře. Krom toho: nezdá se vám to celé divné? "Krátce poté devítiletý chlapec před chatkou ořezával klacek, svezla se mu ruka a ostřím nožíku způsobil vedle něj stojícímu chlapci pronikající ránu rohovky a bělima" - devítiletému chlapci se svezla ruka a poranil oko VEDLE STOJÍCÍHO dítěte? To bych teda chtěla vidět. Nebylo to náhodou trochu jinak, a sice že hoši blbli a důsledkem bylo závažné poranění?

    PS: na závěr bych prosila redakci, aby opravila titulek a místo slova "muže" napsala "může". Neb znění "„kudličkou-rybičkou“ muže" znamená, že kudlička patřila nějakému muži, nikoli to, že se něco s rybičkou státi může.

  • 27. 1. 2021 11:08

    HoK

    Potěší. Aspoň že ty dětí (a jejich rodiče) nejsou taková pitomci jako "vystudovaná psycholožka".
    Kdo umí, dělá (znám psychology, co se starají o závisláky, klobouk dolů). Kdo neumí, učí. Kdo neumí učit, zastává funkci. Tato psycholožka (i ten L.H.) zjevně neumí ani učit ...

  • 28. 1. 2021 4:28

    J, Novák

    On totiž i autor to s tím zákazem práce zřejmě myslel v nadsázce, protože obecně se zákaz dětské práce vztahuje na práci námezdní, nikoliv na pomoc v domácnosti, event. stavění stanů při letním táboře či shánění dřeva na táborák tamtéž.

  • 28. 1. 2021 10:08

    Kousavka

    Já se domnívám, že autor si ten rozdíl jen neuvědomil. Protože dnešní společnost má bohužel tendenci zakazovat jakoukoli dětskou práci, tedy i tu v domácnosti. Odůvodňuje se to tím, že pomoc dětí v domácnosti (a třeba i rodiči-řemeslníkovi při jeho výkonu práce) je zneužívání dětí a "nadměrné požadavky, které ohrožují jejich zdravý fyzický a psychický vývoj". Moderní sociální inženýři se totiž domnívají, že dítě se práci naučí shlédnutím videa na Youtube nebo Power-Pointové prezentace. O tom, že tomu tak obvykle není, svědčila videa ve výborném pořadu Neváhej a toč, popř. Vrtáci při práci, Darwinovy ceny a jiné podobné.

  • 29. 1. 2021 4:55

    J, Novák

    Ten rozdíl by si ale autor uvědomit měl, neb je to právník, že? A jinak s vámi nesouhlasím. Není to "dnešní společnost", ale spíš "dnešní rodiče". Společnost jako taková proti pomáhání v domácnosti či pěstování přirozené lidské šikovnosti v dětech zcela jistě nic nemá. Spíš rodiče, což jsou dnes mnohdy dětičky-mileniálové, jsou opojeni tzv. svobodou a v tomtéž duchu také vychovávají své děti. Takže oni nic nemusí, protože je svoboda, mohou si dělat, co chtěji, protože je svoboda atd.. Tak proč chtít po dětech, aby doma něco dělaly, když já jsem to také nedělal, event., když jsem to musel dělat, tak mě to otravovalo, že?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).