Vlákno názorů k článku Lze se vyhnout zaplacení nákladů na exekuci? od anonym - Ve článku jak zabránit exekuci http://www.mesec.cz/clanky/jak-zabranit-exekuci/ píšete že: "Pokud skutečně dlužíte...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 4. 2009 16:25

    anonymní
    Ve článku jak zabránit exekuci
    http://www.mesec.cz/clanky/jak-zabranit-exekuci/
    píšete že:
    "Pokud skutečně dlužíte nebo jste svou nečinností nezabránili vzniku vykonatelného exekučního titulu, bude nejlepší co nejdříve zaplatit. Stihnete-li to ještě před doručením usnesení o nařízení exekuce, ušetříte celé náklady na ni."

    ale v tomto článku zase píšete že:
    "Došlo-li k zaplacení jistiny ještě před vydáním usnesení o nařízení exekuce, pak exekutor v žádném případě nemůže požadovat za tuto část odměnu a náhradu hotových výdajů. Došlo-li však k zaplacení jistiny až po vydání usnesení o nařízení exekuce, byť před jejím doručením, mám za to, že exekutor může požadovat náhradu hotových výdajů v prokázané výši a odměnu ve výši dle ust. § 11 vyhl. č. 330/2001 Sb., o odměně a náhradách soudního exekutora, o odměně a náhradě hotových výdajů správce podniku a o podmínkách pojištění odpovědnosti za škody způsobené exekutorem, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „vyhláška“)."

    Zkrátka a dobře je to asi tak že tomu nerozumí ani odborníci. Laik nemá naprosto ale naprosto žádnou šanci. Já to řeším tak že si radši nic nepůjčuji (banky jsou taky kapitola sama pro sebe), nic nezřizuji. Po nikom nic nechi a doufám že v klidu dožiji.
  • 21. 4. 2009 18:15

    anonymní
    Plně s vámi souhlasím, v exekučních řízení se laik nevyzná. I já to řeším tak, že si peníze zásadně nepůjčuji a nakupuji až ve chvíli, kdy na danou věc mám. Bohužel i nám hrozí nějaká exekuce, stačí zapomenout uhradit nějakou platbu a exekutory máte na krku. Ty odměny exekutorů jsou nemravný a zlodějský. Jsme bohužel stádo volů a vše si necháme líbit,tak dobře nám tak.
  • 21. 4. 2009 21:59

    anonymní
    S tím stádem volů mluvte laskavě za sebe. Nebo jste někam napsal, jaké jsou ty odměny nemravné, třeba některému posranci?
  • 22. 4. 2009 8:37

    Jarmila (neregistrovaný)
    Se stádem volů má pravdu. Jak je možné, že může přijít exekutor a já jsem předtím ani nedostala upomínku, že někomu něco dlužím? Případně dostanu upomínku až po několika létech, kdy mi naskáče nemalé penále? Nezlobte se, ale to jsou praktiky mafie, ne právního státu. Problém je v tom, že tyto praktiky provozuje stát, zdravotní pojišťovna, obec a další podobné instituce. Navíc penále jsou likvidační i v případě, že jste cosi opomenul, ne že byste chtěl schválně udělat podvod. Někdy mi to připadá, že jde o buzeraci slušných občanů a marně čekám na to, že tu budeme budovat skutečně právní stát, ve kterém občan, který se chce chovat slušně, nebude státem buzerován, ale naopak se k němu stát bude chovat jako ke slušnému občanovi. Zatím se tu preferují kdejaké nepřizpůsobivé a pochybné existence a slušný občan je akorát ovce, kterou je třeba umravnit, ostříhat, obrat a případně poučit, že má držet hubu a krok.
  • 24. 4. 2009 17:33

    bez přezdívky
    Vigilantibus iura script sunt. Už ve starém Římě zástávali zásadu, že zákony nejsou psány pro srandu králíkům, ale slouží jen těm, kteří se o své věci zajímají. Pokud vím, že někomu něco dlužím, a léta žiju v domnění, že věřitel na svůj nárok zapomene a že se po čase promlčí, nesu pochopitelně na svých bedrech i následky... tolik k té části o stádu volů.
    Jakožto zběhlý praktik, který měsíčně podává cca stovku návrhů na vydání el. platebního rozkazu a následně na výkon exekuce (ne, nezastupuju DP :), bych rád upozornil na směšování několika věcí: 1/ úhrada jistiny a úroků z prodlení, 2/ náklady exekučního řízení, 3/ odměna exekutora
    Jestliže před vydáním (nikoliv doručením!!) usnesení o nařízení exekuce uhradíte jistinu + smluvní či zákonný úrok z prodlení, pak lze proti takovému usnesení s úspěchem brojit opravným prostředkem (odvoláním) a žádný nárok na odměnu exekutorovi nevzniká. Sporná je otázka nákladů řízení, pokud by byly úkony zajištění výkonu exekuce provedeny před vydáním usnesení, patří exekutorovi dle § 2 v.č. 330/2001 Sb., náhrada hotových výdajů, poštovného a ztráty času.
    Jestliže ale bylo zaplaceno až po vyhotovení usnesení, tím pádem exekuční řízení započalo, exekutor vás vyzval k dobrovolnému zaplacení pohledávky a vy jste této výzvě vyhověl [§ 11 odst. 2 písm. a) a b)], pak má nárok na 50 % odměny.
    Jestliže ani ve lhůtě, která byla dána ve výzvě k zaplacení, a která nesmí být kratší 15 dní, nezaplatíte jistinu + úrok + náhrady + 50% odměny, pak dochází k postižení majetku (movitého, nemovitého, účtů), no a pochopitelně se vybere odměna exekutora v plné výši.
  • 3. 5. 2011 17:50

    PAM36 (neregistrovaný)

    TY JSI NĚJAKEJ CHYTREJ JSME ZABEDNĚNCI PROTOŽE SE NECHÁME OŠKUBAT KDEJAKÝM ....... CO SI USMYSLÍ SE NA NÁS OBOHATÍ MY MLČÍME A ONI HRABOU JO VELKOMOCNÍ PÁNI Z NĚKOHO ŽÍT MUSEJ TAK LIDIČKY DRŽTE HUBY A PLAŤTE MY VÁM TO POŠLEM I S ÚROKY JE TO HNUS A ŠPINAVOST STYDÍM SE ŽE JSEM ČECH

  • 31. 3. 2012 10:10

    jw (neregistrovaný)

    Zajímavé poděkování za to, že někdo věnoval svůj čas, aby Vám to vysvětlil...

  • 9. 3. 2013 6:11

    Růžena (neregistrovaný)

    dobrý den,pakliže tomu správně rozumím-abych se v tom orientovala uvedu malý příklad...mám dluh ve výši 3500kč,na něj exekuci,která mi papírově nebyla doručena,ačkoliv majetek již obstaven byl-dům!!v hodnotě 1,5mil.!!!,když dluh uhradím ještě před doručením jakou přibližně částku může exekutor požadovat a můžu požadovat zastavení exekuci tím pádem zrušení zástavy na domě???
    mnohokrát děkuji za odpověď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).