Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Lidé nečtou pojistné podmínky a pak se diví (ROZHOVOR) od jezevec - pojištovny kdysi dávno vznikly jako vzájemné zajištovny. kdy...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 9. 2017 15:35

  jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

  pojištovny kdysi dávno vznikly jako vzájemné zajištovny. kdy množina lidí platila nějaký malý obolus do společného jackpotu - a když se někomu stala škoda, z toho jackpotu se zaplatila. nebylo důvod hledat výluky, protože proto si to všichni platili, aby jim pojištovna v případě nouze pomohla. to byl taky nejlepší marketing.
  jenže pak pár pojišťoven krachlo, a lidi začali řvát. že si zaplatili - a hodný stát je neochránil. takže vznikly regulace a garanční fondy. tím se stalo pojistné riziko tak vysoké, že stoupající premie by nikdo nezaplatil. takže vznikly pojištovny pojišťoven, aby se riziko naředilo - a pak dokonce i pojištovny pojišťoven pojišťoven. to už stálo tolik prachů, že žádná pojištovna si to nemohla dovolit. a vstoupil do toho privátní sektor - investoři, akcie.
  a tady se to všechno zesralo. protože základním atributem a funkcí pojišťoven přestalo být krytí škody účastníkům - ale vyděláváním prachů investorům. neboli - vybrat prachy, a pokud možno nikomu nezaplatit. cesta zpět není.

 • 22. 9. 2017 11:07

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  To máš zmatené. Garanční fondy vznikly proto, aby se snížilo riziko krachu pojišťovny. Jednoduše podnikatel si pojistil svoji obživu a zvýšil svoji důvěryhodnost vůči klientovi. Na to nevidím nic špatného.

  Ostatně pověz nám, o jaké konkrétní "regulace" se podle tebe jedná, co podle tebe způsobily armagedon.

 • 22. 9. 2017 13:13

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Ja bych řekla, že se to zesralo v okamžiku, kdy někdo vycítil, že je tady obrovský balík peněz (určený původně na pojistná krytí) a pojištění se stalo zdrojem nikoli pojištění, ale podnikání za účelem zisku. Od té doby není pojišťovna pojišťovnou, ale zdrojem nemalých zisků, a vy, hejlové, koukejte platit!

 • 22. 9. 2017 15:20

  Martin Šoch (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak počkat.

  Vina byla i na straně pojištěných, kteří chtěli k tomu jackpotu snadno přijít.

  Někdo si zapálil chalupu, někdo sám sobě zlomil ruku... a celé se to podělalo. Lidi jsou svině.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).