Vlákno názorů k článku Legislativní nouze provětrá vaši peněženku. Podívejte se, co se příští rok změní od bambam - 1) Mateřskou nechat jen na první dva porody,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 11. 2010 8:37

    bambam (neregistrovaný)

    1) Mateřskou nechat jen na první dva porody, ostatním zrušit (když chce někdo víc dětí, tak na ně musí mít)
    2) Nechat postiženým příspěvek a spíš nedávat invalidní důchod těm, co mají namožená záda a známé na úřadě.
    3) Stavební spoření buď dát pouze na stavební účely a nějakou podporu tam nechat, nebo ho úplně zrušit. Termínované vklady fungují také dobře bez dotací.
    4) Pracoval jsem pro společnost, která se stala nadnárodní. Zisky začaly proudit do zahraničí a zaměstnancům se jen až nepřiměřeně přidávala práce, odměny se ubíraly, přesčasy se neplatily, ačkoli zisk firmy rostl. Vyjednávání nepomohlo, tak proč bych napříště měl být trestán, že jsem poslal k šípku takového zaměstnavatele?
    Radši bych dal tři měsíce 65% mzdy a když si ten člověk nenajde práci, tak mu buď úřad práce zprostředkuje třeba uklízení pro obci (aby se necítil vyvržený a k ničemu) nebo když nebude chtít pracovat, tak by se mu nedalo vůbec nic... (možnost pracovat přece měl).

  • 4. 11. 2010 10:13

    soused (neregistrovaný)

    Jinak:1)Mateřskou nechat,jen těm,kteří jsou zaměstnáni.
    2)Souhlas.Pos­tiženým je třeba pomáhat,ale jen těm,kteří jsou postiženi opravdu.Né těm,kteří mají důchody koupené,jako polovina havířů na Ostravsku.
    3)Stavební spoření povolit do určité výše příjmu
    4)Naprostý souhlas.
    Když jsou ty úspory tak nutné,protože jsme na tom špatně,tak :5)Zrušit veškeré zahraniční vojenské mise
    6)zrušit veškeré renty a odstupné pro armádu,policaj­ty,bachaře apod. (dostávají přece mzdu jako ostatní,tak proč je platit dvakrát)
    7)Zavést jednu,státem hlídanou,zdravotní pojišt'ovnu.A né že jich je x... ,každá místo kanceláře nastavěné paláce,díky kterým klesají platby lékařům,aby jim zbylo na provoz a údržbu.Zdravotnický materiál a pomůcky nakupovat prostřednictvím aukcí,nebo se státním dozorem,aby se zamezilo předražování,jako např.u Glukometru OneTouch UltraEasy,který tady ,,milostivě" firma prodává ve ,,slevě" za 999,-kč,přitom v Anglii stojí 320,-kč
    8)povinně nabízet volná pracovní místa čechům a až potom cizincům,samozřejmě zavést adekvátní minimální mzdu!

  • 4. 11. 2010 10:26

    guest (neregistrovaný)

    Převážně souhlasím.

    Ještě bych dodal, že pro zločince, kteří se skrývají před zákonem, bych zavedl povinnost zapaltit všechny vícenáklady policii a dalším institucím, které tímto skrýváním vznikly. Přijde mi docela nespravedlivé, aby např. turista v horách platil záchranné službě za to, že někde uvízne a vrah, který ví, že je hledaný a roky se skrývá a za tu dobu pátrání po něm stálo (nás - daňové poplatníky) několik set tisíc korun, neplatil nic. Ať si to pěkně zaplatí. A pokud by neměl tolik peněz, okamžitě by se mu zabavil veškerý majetek včetně bytu.

  • 4. 11. 2010 11:19

    soused (neregistrovaný)

    Přesně tak.Na ty lemply v kriminálech jsem zapoměl.Žádná humanizace vězenství ,jakou tady zavedl protekční vězeń Havel,ale jen nejnutnější péče a strava.Tak aby se tam již nikdo nechtěl nikdy dostat,a né ,že se o to dneska málem ,,perou",aby tam někteří mohli strávit zimu.
    A ještě navíc veškeré státní zakázky vyhlašovat průhledně a dělat také formou aukcí.)někde už to dělají a výsledky jsou velice překvapivé)

  • 4. 11. 2010 15:30

    Flasi (neregistrovaný)

    Pročítám si diskuzi souseda a guesta a vzpomněl jsem si, že je W. Churchillovi přisuzován výrok, že nejlepším argumentem proti demokracii je pětiminutový rozhovor s voličem.
    Ovšem dneska doba pokročila - v internetové diskuzi stačí ty minuty bohatě tři.

  • 5. 11. 2010 14:50

    guest (neregistrovaný)

    Nějak jsem nepochopil co tím chceš říct? Máš snad něco proti tomu, aby kriminálníci platily taky "poplatky"?? Mě fakt přijde nespravedlivé, aby lyžař nebo turista v horách musel cálovat výjezd horské služby, když má malér a vrah, který se léta skrývá a pátrání po něm stojí hromadu peněz, pak dostal ZDARMA v base stravu 5x denně a ještě tam ZDARMA chodil do posilovny a hrál basket...
    Co jsi svým příspěvkem chtěl říci?

  • 5. 11. 2010 20:40

    Flasi (neregistrovaný)

    Chtěl jsem tím prostě říci, že jste se rozhodli, že na každý složitý problém najdete jednoduché a špatné řešení. Obávám se, že není v mých časových možnostech rozebrat vaše nesmysly a omyly jeden po druhém, takže jenom z vašeho posledního příspěvku - je mi fakt líto, že vám kazím spravedlivé rozhořčení, ale vrah ani nikdo jiný není ve vězení zdarma.

  • 8. 11. 2010 7:12

    Pave (neregistrovaný)

    No, formálně sice to zdarma není, ale fakticky se mu to počítá "na sekeru", a ten dluh od něj většinou nikdy nikdo nevymůže (na příjmy z krádeží se těžko dělá exekuce). A že to někdy zaplatí třeba odsouzení na doživotí, kterým už může být úplně všechno fuk, to si může myslet jen hodně velký naiva.

  • 4. 11. 2010 12:05

    Jarmila (neregistrovaný)

    Souhlas.
    Ještě bych odbourala tunelování státního rozpočtu na sociální dávky. Já to kdysi na tomto serveru ventilovala, ale modří ptáci s modrým mozkem nepochopili, takže znovu a více polopatě:
    Tento stát rozdává sociální dávky jako na běžícím páse. Je pro něj daleko jednodušší dát sociální dávku než konat. Proto jsou sociální dávky občas docela sofistikovaně zneužívány (jak, vysvětlím dále).
    Můj případ: samoživitelka, otec dítka se odmítl podílet na jeho výživě. Všechny složky, které mohou neúplné rodině pomoci, jsou STÁTNÍ: soudy (údajně nezávislé, ale placené ze státního rozpočtu), policie, pracovníci sociální péče i vězeňská služba. Pro stát je ale nejrychlejší a nejméně pracný stav, kdy podobnému člověku v obtížné sociální situaci frkne pár kaček podpory se slovy "tady to máš, to ti stačí, běž a nevotravuj". Pokud nestačí, máš holt smůlu a jdi se pást. Stát nekonal ani v situaci, kdy neplacené výživné dosahovalo šestimístné částky a přesahovalo víceleté období. Přídavky a jiné formy podpory vyplácel vesele dál a jelo se kočárem černým kolem bílých skal. Kdybych se na nevyplácení dávek s otcem dětí PŘEDEM DOMLUVILA, mohlo to pro nás být vítané vylepšení rodinného rozpočtu!!! Paradoxní, ale bohužel vypovídající o mentální úrovni našich mocných. Dostali to ode mne na stůl i s výpočty. Jediný, kdo pochopil, kolik v tom lítá peněz, byl Paroubek (a ocenila jsem, že jako jediný dokonce konal. Jenže přišly volby, návrhy zákonů padly pod stůl a jelo se opět od začátku). Podle Kalouska nebylo řešení na pořadu dne, Topolánek na to neměl čas, tomu svého času hořela koudel za zadkem, takže odpověděl nic neříkajícím blablabla, o ostatních hoších nemluvím, ti ani neodpověděli.
    Návrh řešení: matka přijde na sociálku s tím, že otec neplatí výživné na děti. Sociálka sice vyplatí přídavky a podporu, ale zároveň sepíše buďto trestní oznámení nebo exekuční návrh. Počkáme dva tři měsíce, jestli to zabralo a pak se okamžitě koná: buď se exekuuje z platu, nebo majetek, pokud není jedno ani druhé, nastupuje chlapec do vězení nebo na veřejně prospěšné práce. V každém případě mám jako stát v rukou zdroje, ty předám matce a UŠETŘÍM TY SOCIÁLNÍ DÁVKY!!!!!!!!! Pokud se exekuuje majetek, je třeba vydat zákon o deponování peněz u soudu a postupného uvolňování ve prospěch dítěte. Současná praxe je taková, že když neplatiči prodáte dům, jsou nejprve poplaceny soudní poplatky, pak si vezme odměnu exekutor, poté dostane dítko a když neco zbyde, je to vyplaceno neplatiči. Pokud namítáte, že dítku je deset a minimálně dalších pět let bude chodit na základní školu, můžete sice namítat, ale to je tak všechno. Máte několik možností: můžete počkat. Nesmí vás ale předběhnout nikdo jiný, pak máte smolíka. Nebo nepočkáte, matejek se prodá, dítko peníze spotřebuje a poté opět pobíráte sociální dávky. Co na tom, že majetek mohl vydržet klidně až do doby, kdy by dítko dokončilo studia? No jo, to by stát a soudy musely něco dělat, to byste po nich za ty prachy chtěli fakt moc.
    Pokud víme, že za posledních 20 let stoupnul počet neplatičů výživného o nějakých 800% (komunisti podobné přehledy nevedli, byla všeobecná pracovní povinnost a kdo nechtěl makat dobrovolně, makal v lapáku, takže se postižený rodič ke svým penězům vždycky dostal, byť s určitým zpožděním) - toto číslo je jen vrcholem ledovce, protože vychází z dostupné statistiky trestných činů - a neplacení výživného je stále trestným činem - které byly ohlášeny a vyřešeny. No, a protože stát vpodstatě nekoná, řada těchto trestných činů ani hlášena není. Pro soudy jsou tyto trestné činy přítěží, musely by totiž konat, policie by musela otce hledat, vězení by jim dokonce muselo dát práci. Takže jediný, kdo tu a tam něco dělá, je sociálka, která sepíše žádost a vyplácí a vyplácí. Myslíte, že to nemá žádný dopad, a když, tak jen na státní pokladnu? Omyl, vážení. Někdy se totiž potkávám s mladými lidmi, kteří si dítě radši nepořídí, protože se obávají, že když se nezaviněně dostanou do problémů, nikdo jim nepomůže. Nemusí to být jen rozvod, může to být úraz, autonehoda... Holt nemají správnou barvu a jí odpovídající drzost, jsou zodpovědní, makají a snaží se postarat sami o sebe a svoje rodiny. My na ně ale dlabeme a podporujeme hlavně ty, co řvou a natahují pracky, ale výsledek se stále nedostavuje. Jak dlouho to budeme dělat? Do doby, než se minorita stane majoritou?

  • 4. 11. 2010 16:39

    aqua (neregistrovaný)

    Exekvovat můžete vždycky jen v rozsahu exekučního titulu. To je podstata exekucí, že lze vymáhat jen splatné pohledávky, které nebyly uhrazeny dobrovolně a jsou přiznány exekučním titulem. Nemůžete tedy postihnout exekucí majetek k vymožení pohledávky, která ještě ani není splatnou nebo dokonce pohledávku, která ještě ani nevznikla.

  • 4. 11. 2010 23:39

    Jarmila (neregistrovaný)

    To já vím. Ale u výživného to právě nemá logiku. Tam bych čekala cosi jako "předběžné opatření", prostě zákaz jakéhokoli nakládání s nemovitostí, když už se teda otec na výživě svého dítka dobrovolně podíleti nehodlá. Pokud je dítku 10 let, je předpoklad, že dalších 9 let nebude schopno se samo živit. Já bych proto preferovala, aby ho primárně živili rodiče, nikoli stát. To dítě není státní, to je dvou rodičů, to jen Panna Maria porodila dítko bez otce, byvši oplodněna Duchem Svatým, ale naposledy se to stalo před více než 2.000 léty, od té doby se rozmožování lidstva nezměnilo, Duch Svatý od té doby neúřaduje.
    Můžete se tomu vyhnout, ale jen za předpokladu, že rodič bude co půl roku naháněn pro trestný čin neplacení výživného, co půl roku bude zavírán do basy a tam bude mít práci. Protože současná praxe je taková, že je sice zavřen do klíčového průmyslu, leč tam práci nemá, je nějaké popotahování za páchání trestného činu zanedbání povinné výživy holá pitomost, protože tím jen zvyšujete náklady matce. Pokud se totiž soud koná v jiném okrese nebo dokonce kraji, než ona bydlí, musí - krom toho,že doma obrací každou korunu - dojet také několikrát do sídla konání soudu, ale protože je tam jako poškozená, nemá nárok na náhradu cestovného. Proto ani podání nepodá,protože jí to peníze nepřinese, ale naprosto kontraproduktivně ji o ně ještě připraví.
    To předběžné opatření by mělo ten následek, že byste nemovitost neexekuoval hned, ale třeba po 10 letech. 10 let by prostě potřebné výživné platil stát, kterému by se pak prostředky, vydané na to výživné, pomocí exekuce vrátily na účet. Navíc by to mělo výchovný účtinek, řada neplatičů by si podobné jednání rozmyslela. Při současné praxi stát stejně platí, ale absolutně nemá snahu po tom, aby se mu vrátila byť jen část vynaložených nákladů. Pokud se teda rodiče spolu domluví, mohou se formálně rozvést a matka pak dostává vyšší přídavky a jiné dávky sociální podpory. Prostě se jim blbostí státu o něco zvýší životní úroveň.
    Naši barevní spoluobčané toto ještě vylepšili. Přišli na to, že rodiče se ze sociálních nebo jiných důvodů nemohou starat o své děti, takže děti jsou předány do pěstounské péče. Obvykle vlastním prarodičům. Děti de facto zůstanou v rodině, ale stát na péči o ně královsky platí (schválně se podívejte sem: http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/pestounska_pece a srovnejte si to s výší přídavků na děti. Rozdíl je dosti značný). Před časem do té praxe zaryli pracovníci sociální péče, takže i soudy schvalování pěstounské péče o něco přibrzdily. Nejvíce toho bylo v severních Čechách a na severní Moravě. Do médií proniklo jen toto: http://zpravy.idnes.cz/drsna-finta-jak-obrat-stat-misto-socialnich-davek-pestounska-pece-p9j-/domaci.asp?c=A100610_165259_domaci_hv nebo toto: http://zpravy.idnes.cz/podvody-s-pestounstvim-rozvedli-se-aby-dosahli-na-tisice-od-statu-1cq-/domaci.asp?c=A100623_075235_domaci_hv

  • 5. 11. 2010 0:28

    Spalovač benzínu (neregistrovaný)

    Pochopte že kde není, ani smrt nebere. Asi jste další z těch, co chápou dítě jen nástroj k tomu jak ožebračit chlapa...

  • 5. 11. 2010 8:18

    Jarmila (neregistrovaný)

    Mýlíte se. Jsem jen proti tomu hodit dítě na krk ženě nebo státu. Dítě za to nemůže, že se narodilo. Ale když už tu je. mělo by dostat šanci. Šancí není život pod úrovní životního minima. Pokud si pořídím dítě, mám holt závazek, a hoooodně dlouhodobý. Když se nechci starat, nemůžu se divit, když mne k tomu někdo bude mocenskými prostředky tlačit.
    Teď odbočím: nesledoval jste náhodou středeční Poštu pro tebe (3.11.2010)? Byla tam dívčina, pocházející ze 17 ! sourozenců. Ani o jedno z dětí se otec nestaral. Připadá Vám to normální? Promiňte, člověk není králík, aby sekal děti jak na běžícím pásu a pak se o ně nestaral. Tak se pak nedivte, že se do této věci vkládá represivní složka státu. Nasekat děti dovede každý Hotentot, ale postarat se o ně a ještě k tomu zodpovědně, to už je jiné kafe.

  • 5. 11. 2010 12:35

    Spalovač benzínu (neregistrovaný)

    Muž může těžko zplodit dítě bez vědomí ženy. Naopak to je celkem snadné.

  • 5. 11. 2010 15:38

    Jarmila (neregistrovaný)

    Pokud si chce jen užívat a nechce nést následky, má to těžké. Nejjednodušší je hodit antikoncepci na ženu, což? Jenže ona ta antikoncepce zas není tak docela nevinná, mnoho žen ji užívat nemůže, protože jim působí zdravotní problémy. Pokud nechci dítě, musím se snažit, aby nebylo. A to už od počátku, ne pak strkat dotyčné dámě umolousané pětikilo na potrat. Takže použiju kondom (Hotentot z buše ovšem nemusí vědět, wo co go) nebo použiju celou gumovou dámu. Sice to není ten požitek, ale ta zcela bezpečně neotěhotní. Plebs, nemající na gumovou dámu, používá pravici. :-))

  • 5. 11. 2010 16:42

    Spalovač benzínu (neregistrovaný)

    Jistě. Zatímco žena, ta nic, ta u toho oplodnění vlastně vůbec nebyla...

  • 8. 11. 2010 8:17

    Jarmila (neregistrovaný)

    Byli u toho oba a oba si byli dobře vědomi následků. Když pojedu autem proti zdi, budu se divit, když ho rozbiju? Když dám ruku na rozpálená kamna, budu se divit, když se popálím? Když budu souložit, nesmím se divit, že si můžu pořídit dítě. Následky pak mají nést oba aktéři, ne stát. Ten by měl být poslední institucí, která může případně podat pomocnou ruku, ne tou první, která zacvaká neuvážené chování některých občanů.

  • 19. 11. 2010 23:16

    BLEK. (neregistrovaný)

    Následky má nést ten rodič, který se o to dítě chce starat. V případě, že ani jeden, tak se dítě umístí do dětského domova, a následky bude nést stát.

    Podobně, jako třeba když se chceš starat o štěně, taky mu musíš platit výživu a ostatní výdaje (a platíš to TY, nikoli otec toho štěněte). Svobodně ses rozhodla, že se chceš starat, tak plať.

  • 19. 11. 2010 23:12

    BLEK. (neregistrovaný)

    Já používám k sexu pravou ruku. Sexu se ženou nejsem schopen, protože mám poruchu osobnosti.

  • 19. 11. 2010 23:08

    BLEK. (neregistrovaný)

    Chceš dítě --- tak si za ně plať sama a nefňukej, že ti stát/otec něco dává nedává měl by dávat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).