Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Koupit Dluhopis Republiky? Vyrovná nejlepší termínované vklady, ale nestačí na inflaci od Lada - Třeba bych si i koupila, ale jelikož bych...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 30. 11. 2018 9:35

    Lada (neregistrovaný) 89.31.46.---

    Třeba bych si i koupila, ale jelikož bych se kvůli tomu musela trmácet div ne přes půl republiky (všechny pobočky ČSOB, kde se dá dluhopis zakoupit, jsou příliš daleko od mého bydliště), tak se na to vykašlu. Kdyby byl elektronický přístup dostupný pro všechny, a ne jenom pro ty, co se osobně dostaví na některou z 25 vybraných poboček v několika velkých městech, tak proč ne. ČSOB má i jiné pobočky, tak proč to omezovat jen na 25? A byl by to vážně takový problém, kdyby si lidé mohli zřídit elektronický přístup třeba na Czech Pointech? Když si tam můžete zřídit datovou schránku, tak proč ne i tohle?

  • 30. 11. 2018 11:06

    Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

    Každý zájemce si je může zakoupit on - line. Nemusí nikam cestovat. Jen musíte zvážit, zda je "výhodné" investovat do produktu, který má zhodnocení po srážkové dani zhruba 1.8% ročně, když inflace se má pohybovat někde kolem 2,5% pro příští a následující roky. Váš zisk nebude žádný, bude záporný. Od příštího roku bude znovu zvýšena úroková sazba ČNB. To bude znamenat, že stát bude muset také více nabídnout zahraničním investorům za státní dluhopisy. Vám už ovšem nic nepřidá. Pro stát tedy jde o velmi výhodný produkt, pro drobné investory přesně opačně. Výhodnější se bude poohlédnout po nějaké investiční příležitosti v oblasti nemovitostí. I kdyby měla ležet dlouhé roky ladem, tak se v naprosté většině případů zhodnocuje mnohem rychleji než alternativní investiční produkty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).