Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kdo pojistí cestovní kanceláře? Někdo musí, ale nikomu se nechce od Petr - Povinné pojištění úpadku je stejné jako povinné ručení...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 7. 2014 18:16

  Petr (neregistrovaný) 88.83.236.---

  Povinné pojištění úpadku je stejné jako povinné ručení u auta. Spousta lidí hledá nejlevnější povinné ručení z důvodu ceny. Problém nastane když se jak se říká zadaří a tento limit překročí. Pokud tento limit je vyčerpán tak hradí škůdce další penize z vlastní kapsy. Rozdíl je jen v tom, že z firmy která je v úpadku už nic nedostanete(u s.r.o. do výše zakl. jmění společnosti). Pokud škoda z povinného ručení překročí limit, tak pojišťovna přestane hradit a veškeré vypořádání je na pojištěném škůdci.

  Komentář k Lubik
  Pokud někdo ohodnotí nemovitost na 50mil v době sjednání smlouvy tak pojišťovna hradí do tohoto limitu a je jedno jestli ta stavba dostavená nebo je rozestavěná.
  příklad
  pokud k 1.1. bude mít nedostavěná stavba hodnotu 10mil a předpokládám že 31.12 bude mít hodnotu 12mil tak si to rovnou sjednám na 12mil. Pokud nevím jestli se to o 2 mil navýší a nechci zbytečně platit drahou pojistku, tak musím dávat pozor a až zjistím že sjednaný limit překročím tak není problém přijít do pojišťovny během roku a navýšit si limit.
  Tejně by to mělo fungovat u cestovek. Bohužel co si budem povídat je to jen o penězích. Samo, že cestovka nechce platit velké pojistné, protože jí část marže odpluje do pojišťovny takže se pojistí protože musí a když se něco přihodí tak vyhlásí úpadek. Pak se založí nová cestovka a jede se dál.

 • 22. 7. 2014 11:32

  Lubik (neregistrovaný) 195.39.4.---

  Myslím, že už se motáme dokola. Já jsem jen reagoval na jezevce: „budou poskytovat krytí, aby bylo stoprocentní“, to je přece proti zdravému rozumu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).