při úročení běžného vkladu je rozdíl o řád, tedy ve stovkách procent - zatímco největší rozdíl v nepovoleném debetu je dvojnásobek.
a schválně co běžný uživatel použije častěji - běžné úročení a nbo nepovolený debet???? že by fio málo inzerovala na měšci? chápu že spammeři jsou otravní ale dikce článku je dost kostrbatá
Nezlobte se na mne, ale diskuse na Měšci sleduji často a zdá se mi, že Vám přijde podivné téměř vše. Mě přijde to srovnání výhod a nevýhod celkem normální a nezdá se mi, že by mi článek cokoli podsouval.
Nic si z něho nedělej. Je to trouba. Viz tenhle poslední příspěvek. Ujeté srovnávání hrušek se švestkama. Ano, banky mají 5-10x nižší úročení vkladů na běžných účtech a ano, mají cca 1,6x nižší sankční úroky (40 v. 25%), ale srovnávat tohle dvoje je pitomost nebetyčná. Jde jen o to, že za 1 měsíc na zůstatku +10000 ve FIO vyděláte 16,66Kč, kdežto v bance s úrokem 0,2 jen 1,66Kč. Ale za jeden týden přečerpaného účtu o 2000 zaplatíte ve FIO 15,3Kč a v bance 9,6Kč. No a co z tohohle letomého výpočtu plyne? Nic. Jen to, co obsahuje. A záleží na jedinci, aby si sám spočítal, jestli je pro něho výhodnější ta nebo ona varianta, čistě podle toho, co se jeho osoby bude víc týkat. Asi je to podobné, jako tvrdit, že spotřebitelský úvěr za 9% je nevýhodný oproti hypotéce za 5%. To by potom bylo stejné, jako tvrzení, že Tatra 815 je lepší auto než Mercedes SLX, protože uveze víc nákladu.
já jsem pouze (a domnívám se že poměrně slušnou a nikoho nenapadající formou) uvážil, když už autora článku napadlo zrovna tohle porovávat - zda je pro normálního uživatele pravděpodobnější A ČASTĚJŠÍ mít na účtu peníze, nebo nepovolený debet.
zřejmě na měšci diskutují blbečkové co se nejen neumí podepsat, ale jsou 3x za měsíc v mínusu, protože nejsou schopní dopočítat své peníze ani do nuly. proč ne.
jinak pokud jste si nevšiml komentoval jsem zejména irelevanci takového srovnání, v tom tedy nejsme ve sporu.
No, když se podíváte na ostatní příspěvky od jezevce, tak slušnou formu a nenapadání většinou nenajdete. Jen pokud někdo vychvaluje sebepodlejší počiny ODS, tak je vždy pro, i když uvádí, že sympatizantem či voličem ODS není.
Každý, kdo se u sebe neumí postarat, nebere statisíce a žije od výplaty k výplatě, je neschopný blbeček. Bohužel, naše republika je plná takovýchto blbečků. 2/3 nedosáhnou na průměrný plat a ten je nedostatečný vzhledem k nákladům, které občan musí vynaložit na své žití.
PS: patřím také k těm neschopným blbečkům pobírající jen průměrný plat.
Nechat se odvést od věcného hodnocení k osobním výpadům či obraně je voda na mlýn exhibicujících primitivů, jimiž přirozeně opovrhujeme.
Pokud jde o obsah článku - snaha o zobecnění je sice obecně chválihodná, avšak u srovnání poplatků bank a záložen málo racionální. Tyto poplatky se totiž často mění podle situace na trhu i individuálních bilančních potřeb či záměrů každého ústavu.
Osobně dávám přednost jasnému přehledu před slovním průjmem.
Samozřejmě, to paně jezevče není pravda. Je to jen tvůj výklad. V článku je toto porovnání uvedené celkem věcně a hlavně - porovnávají se úročení vkladů s úročením vkladů a úroky z debetu s úroky z debetu.
Zajímavé. Já čtu v předposledním odstvci jasně a zřetelně:
. . . . . "Kampelička vs. banka. Co se úročení kreditního zůstatku na účtu týká, zůstávají banky za kampeličkami trochu pozadu. Jejich úroková míra je často o několik desetin procentního bodu, nebo dokonce o celá procenta níže než u družstevních záložen. Na druhou stranu sankční úroková míra bank za nepovolený debetní zůstatek na účtu je v některých případech až o 15 procent nižší než u kampeliček, kde může dosáhnout až 40 procent!" . . . .
Tak zaprvé autor úroky z vkladu a sankce za debet POROVNÁVÁ v jednom odstavci - což, jaxem byl už dvakráte upozornil, považuji za nefér.
Zadruhé si plete procenta a procentní body - což psáno ve dvou navazujících větách působí (u komodit které spolu nesouvisí) skoro jako úmysl. Rozdíl úroků vkladů 0,2 a 2 procenta z celku totiž znamená desetinásobek neboli tisíc procent, nikoliv "celá procenta" jak se mylně domnívá autor. Naopak rozdíl 15 a 40 procent celku u debetu je rozdíl cca 160%.
Pokud tedy autor chce porovnat rozdíl úroků z vkladu a debetu - měl by použít formulaci "desetinásobný úrok" a "jedenapůlkrát vyšší debetní sankce", resp 1000%/160% - a nepoužívat zmatečnou dvojici termínů "o celá procenta vyšší úrok" a "až 40% debetní sankce".
Jistě chápete rozdíl v dikci slovních dvojic "desetinásobek-jdenapůlnásobek" a "celé procento-čtyřicet procent", nicht wahr?
Pleteš dohromady pojmy s dojmy. Autor porovnává vždy stejné parametry a v tom případě je lhostejné, jestli se jedná u jednoho parametru o dvě procenta rozdílu a u druhého o dvojnásobek. Z tvé strany je to hnidopištví na nepravém místě. Prosím, kdyby autor tvrdil, že kampeličky jsou lepší, protože mají desetkrát vyšší úroky z vkladů a jen dvakrát vyšší sankční úroky z nepovoleného debetu, pak by to stálo za poznámku, ale tohle zatím děláš jen ty.
Úrok je peněžní částka, v našem případě v Kč.
Úroková sazba je bezrozměrné číslo, které se užívá pro výpočet úroku.
Procento je jedna setina.
Procentní bod je zbytečná pitomost - dobrá však pro ty, co potřebují žvanit, ač nemají mnoho co říci.
Komodita je zboží, hmotný předmět obchodu.
Tvé je Království nebeské.
Kdysi jsem uvazoval o kontokorentu u CSOB, ale kdyz jsem si to prepocital, tak jedna takto pujcena koruna by mne stala cca 2 Kc! Sazba uroku byla primerena, ale zvedal to poplatek za uzavreni sluzby a poplatek za kazdy mesic jejiho pouzivani, i kdyz clovek neni v minusu a nevim, jestli nebyl poplatek i za jeji zruseni. :-O
Ten jezevec je mi čím dál sympatičtejší:)))))))))))))))).Dlouhodobý horizont pro mne není 1 rok.Až si budete pochvalovat FIO za 10-20 let,pak vám uvěřím.A vůbec ,není to perpetuum mobile?Půjčovat peníze svých členů,svým členům?
Presel jsem k Fio ( po tom co lze zridit bezny ucet na pobockach RMS systemu = kazde vetsi/okresni mesto ), a to co jsem drive platil na poplatkach v CS se mi ted pricita k uctu na urocich :)
Holt vsichni nadavaji na poplatky, ale nechaji se drit od sve banky jako mezci.
Ale jak tady slysime varovne volani, je treba si priznat, ze stat necha spise padnout zaloznu, kde je par set lidi nez nejakou vetsi banku...
Kdo ma ale na beznem uctu vic nez pul milionu?
Aspon vas to prinuti vice pracovat se svymi penezi...
Kdo ma ale na beznem uctu vic nez pul milionu?
Aspon vas to prinuti vice pracovat se svymi penezi...
Přesně tak, FIO jako běžný transakční účet a úspory lifrovat třeba do ING, která má spořící konto taky totálně zdarma.
To už raději nechám peníze ve Fio na termíňáku - lepší podmínky pro spoření a celkově menší omezení, než u ING. Nebo rovnou přes Fio koupím nějaké akcie...