Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku K podpoře v nezaměstnanosti už si legálně nepřivyděláte od Patrik Chrz - Chápu důvod tohoto opatření (nemožnost si k podpoře...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 1. 2011 23:51

  Patrik Chrz

  Chápu důvod tohoto opatření (nemožnost si k podpoře přivydělat), protože to podporovalo zaměstnání načerno, popř. docházelo k "dotaci" takového místa (člověk na podpoře byl ochoten pracovat za méně, než člověk, který podporu nepobírá, popř. si ten na podpoře mohl celkově přijít na vyšší příjem, než kdyby pracoval "normálně").
  Každopádně v tomto případě došlo k "vylití vaničky i s dítětem". Mě chybí možnost (administrativně jednoduchého) přerušení podpůrčí doby. Tedy - jsem na úřadě práce na podpoře, jdu kolem hyper-super-mega marketu a vidím, že shánějí někoho na víkendovou inventuru. Zavolám (pošlu sms, e-mail) na úřad práce, že na 3 dny (vyjmenuji konkrétní data) přerušuji evidenci a že na ní mám práci. Poté by opět došlo k zařazení do evidence (s nezměněným výpočtem podpory) s tím, že by se o ty tři dny prodloužila podpůrčí doba.

 • 19. 1. 2011 9:15

  Theodore Bagwell (neregistrovaný) ---.85.broadband2.iol.cz

  Patriku, přišel jste s výborným nápadem, dost mě zaujal. Má to jen 2 háčky: Dovedete si představit, co by asi tak s Vaším jednoduchým, ale skvělým, nápadem asi tak udělal legislativní moloch na cestě úředník - legislativec - ministerstvo - vláda - sněmovna - Senát - prezident...: jak by to asi dopadlo. Ale možná by to zvládli. Takže tahle připomínka rozhodně nejde proti Vašemu nápadu, ale ta 2. ano. Dalo by se to dost dobře zneužívat (jako všechno): dohoda o provedení práce na 3 dny a odměna za 3 dny, která by ve skutečnosti odpovídala odměně za 30 dnů, které by uchazeč tajně pracoval, takže bychom byli zase zpátky... takový člověk nepotřebuje podporu. Jako ve všem ve společnosti - poctiví doplácejí na nepoctivé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).