Hlavní navigace

Názor k článku Jídlo a pití je nejdražší v Dánsku od Radek - No vidíš jezevče, ozývají se jiní. Nikomu nic...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 7. 2007 14:08

  Radek (neregistrovaný)
  No vidíš jezevče, ozývají se jiní.
  Nikomu nic neřekne údaj, že v německu stojí kilo masa 5 € a u nás 120 Kč. Důležité je, jak dlouho na tu kterou věc dělají. Děláme-li na kilo masa 2 hoďky a v německu 20 minut (například) - tak to už vypovídací schopnost má. A pak ještě jaká je skladba spotřebního koše, abychom nezjistili, že v jedné zemi unie dávají na bydlení 50 %, ve druhé 50 % na potraviny, ve třetí 50 % na zdraví, ve čtvrté 50 % na energie a že u nás dáváme to nejvyší z té které země, tedy v tomto případě 200 %. Pokud se nebudou zveřejňovat takovéto konkrétní údaje, připadáme si jak za socialismu, kde nám vštěpovali: kapitalistický dělník dá za věc 4 marky, u nás stojí jen dvacku. Kolik on měl ovšem marek na hodinu, to nám už raději neříkali.

  Pokud se u nás žije podle vtipu: americký prezident: náš člověk si vydělá 7000 dolarů, utratí 4000 a co dělá s těmi 3000, je mi jedno. Pak je něco mezi tím a pak český prezident: náš člověk si vydělá 10000 měsíčně, měsíční náklady má 15000 a kde vezme těch 5000, je mi taky jedno. ------------- tak jde skutečně u nás o nepoměr mezi příjmy a výdaji.

  Je zajímavé, že pokud si tady dovolí někdo napsat nějaký jiný názor než zastává jezevec, je označen za blázna, primitiva, neschopu atp. Proč však podobně skuhrají i jiní obyvatelé, a nejen této země? Jsme hold republika neschopů a stávky ve vyspělejších státech jsou jen pro to, aby sdělovací prostředky měly o čem informovat? Divím se, že ještě nejste prezidentem a ministrem všeho, to bychom viděli, jak byste nám vylepšil žití v této republice. Takto se jen schováváte a provokujete ostatní normálně smýšlející lidi.
  Připadáte mi jako nějaký zapšklý podpantoflák, který nesmí doma ani ceknout a ukájí se tím, že provokuje ostatní svými přiblblými hemzy a je šťasten, když někoho přimějete k reakci - teď jsem mu to "nandal" ...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).