Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Je třeba dodatečně odškodnit klienty kampeliček? od mike - Odškodnění ano. Sám jsem nikdy nebyl klientem ždáné...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 4. 2008 16:34

  mike (neregistrovaný)
  Odškodnění ano. Sám jsem nikdy nebyl klientem ždáné z kampeliček ale.. Lidé byli jistě vedení mj. vlastní touhou po zisku, ovšem vinny jsou především vlády Petra Pitharta a Václava Klause (toho především), které nastavily podmínky aktivit na bankovním trhu v prvních dvou třetinách devadesátých let. Ať se tedy na nákladech zásadně podílejí (třeba formou zabavení majetku :-))) také členové těchto vlád (zejména Klaus, Dyba, Dlouhý jako tehdejší ekonomičtí ministři) a poslanci ODS, ODA a OH, kteří umožnili prosazení příslušných "zákonů"...
 • 29. 4. 2008 18:11

  HK (neregistrovaný)
  Jé, to je prima, budu žalovat modroptáky za to že v dobách jejich vládnutí schvalovali špatné zákony. A prosím pěkně můžu to samé udělat u socanů, kteří neúměrně zadlužili republiku v době ekonomického růstu?
 • 29. 4. 2008 19:31

  mike (neregistrovaný)
  Nezadlužila nás náhodou podstatně víc ODS v devadesátých letech? Ty jsi tu nežil, nebo máš už špatnou paměť :)? Promiň, ale co tu píšeš (bez konkrétních příkladů :)), to vypadá jako bezmyšlenkovité papouškování těch tlachů z Mladé fronty :).
 • 29. 4. 2008 21:28

  JirkaZ (neregistrovaný)
  Tak si porovnejte výši státního dluhu v roce 1997 (+připočtěte ztráty Konsolidační banky a podobných institucí, aby to bylo férové) a státní dluh v roce 2006. Uvidíte, kdo jich nasekal víc.
 • 29. 4. 2008 22:19

  kubisek
  Ačkoliv jsem příznivce ODS (spíš příznivec rebelského křídla okolo Vlastíka Tlustýho) a ČSSD na mě působí jako rudej hadr na býka, tak ten dluh nasekala hlavně ODS s tehdejším pantátou Tunelem I. Ješitným v čele, který ho akorát šikovně schoval do státních bank v podobě bankovního socialismu. Bohužel pro socany se tito mnohamiliardoví kostlivci museli vytahovat až za jejich vlád. Ale na tobě je vidět, že mediální masáž ODS funguje.
  Tím netvrdím, že ČSSD prachy nerozhazovala, taky se toho za jejich vlád hodně prožralo....
 • 30. 4. 2008 7:27

  Michal Kára (neregistrovaný)
  Nerikam ze zadny z tech dluhu nebyl vytunelovany. Ale spousta jich vznikla tim, ze banky drzely nad vodou drivejsi socialisticke podniky, ktere vyrabely na sklad, protoze svoje vyrobky nedokazaly v konkurencnim prostredi prodat. Ona "krize" v polovine devadesatych let byla pouze ocekavatelnym poklesem hospodarstvi po prechodu z komunistickeho planovani na trzni a nebyt "zdrzovacich" praktik jako napriklad vyse zmineneho uverovani, probehla by mnohem drive. Mozna bolestneji, mozna ne - to dnes uz tezko posoudime.
 • 30. 4. 2008 7:57

  Pavel (neregistrovaný)
  A navíc ty banky byly vázány nevýhodnými smlouvami z komunistické éry. Pamatuji, jak jsme v polovině devadesátých let dělali účetní systém pro jednu střední fabriku a tam měli požadavek na podrobné sledování jednoho úvěrového účtu, aby ho plně využívali. Na otázku "Proč?" odpověděli, že to je bezúročný provozní úvěr ještě z dob předrevolučních. Tedy v době, kdy byly vklady na účtech běžně úročeny přes 10% měly banky spoustu starých bezúročných úvěrů - to se muselo někde projevit. A tehdejší vlády možná zbytečně oddalovaly řešení tohoto a podobných problémů, ale určitě je nezpůsobily.
 • 30. 4. 2008 13:18

  janne (neregistrovaný)
  "banky drzely nad vodou drivejsi socialisticke podniky, ktere vyrabely na sklad, protoze svoje vyrobky nedokazaly v konkurencnim prostredi prodat". A to prosím které podniky? Snad nemáte na mysli Škodu Plzeň, ČKD Praha, Zetor Brno, Tatru Kopřivnice, Poldi Kladno s jejich rozsáhlými odbytišti ve třetím světě (a nejen tam)? Ta "krize", jak říkáte, nebyla "očekávatelným poklesem", ale do značné míry vědomě vyvolaným jevem. Propána, vždyť tzv. transfomaci vedli bývalí členové nebo kandidáti členství v KSČ (Ježek, Tříska, Kočárník, Klaus, Dlouhý, Dyba, Stráský), a že by zrovna oni se svou dříve aktivní činností v Prognostickém ústavu nevěděli, k čemu dojde? Prostě se začaly projevovatily důsledky neregulované privatizace... Někdo výše tu psal cosi o státním dluhu, jenže tady holá čísla odhalují jen část pravdy. Kdo někdy sestavoval rozpočet třeba jen ve státní správě, ten ví, o čem je řeč a jak se dá zastřít skutečný stav věcí :-).
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).