Nechci Vám do toho kecat, ale jeden odstavec bych trochu poopravil. Jedná se konkrétně o toto, píšete:
* čím rychlejší variantu spoření zvolíme; souvisí s předchozím odstavcem - rychlejší spořící varianta vyžaduje rychlejší spoření, tedy vyšší částky v kratším časovém intervalu
Rychlejší varianta má vyšší koeficient a tím při stejné cílové částce a při stejné výši spoření dosáhnete dříve parametr ohodnocení (hodnotící číslo....). Nikoliv, že musíte spořit vyšší částky. Tento koeficient Vám také určuje možnou výši splátek úvěru. Má vliv i na délku splácení úvěru.
Ještě by se slušelo zmínit o tom, že SS HYPO má trochu odlišný postup. Má takzvané přidělení úvěru volbou. Kde jaksi obcházejí splnění požadovaných kriterií u dalších SS. Často se tím chlubí, ale dostat od nich úvěr je skoro nadlidský výkon. Ostatně i v samotné žádosti o „Přidělení úvěru volbou“ potvrzujete, že berete na vědomí termín 4 až 6 měsíců. Dnes, kdy se některým klientům zdá vyřízení úvěru do týdne, jako neuvěřitelně dlouhá doba, je to o ničem. O tom ostatně hovoří i množství poskytnutých úvěrů jednotlivých SS.
Každý článek o stavebním spoření je potřebný a výchovný. Mnozí budoucí klienti třeba pochopí, že stavební spoření není jen o tom, že sepíší s nějakým prodejcem smlouvu. Je o tom, že právě při volbě stavební spořitelny rozhodují, jaký úvěr mohou dostat, kdy ho mohou dostat a jaké požadavky na bonitu a na zajištění od nich ta která stavební spořitelna bude požadovat. Později již může být pozdě.
Některé SS mají v obchodních podmínkách různé minimální spořené částky podle spořicích variant, viz např. Raiffeisen:
Měsíční vklad činí minimálně:
0,7% cílové částky pro smlouvy o stavebním spoření s tarifem R-01,
0,5% cílové částky pro smlouvy o stavebním spoření s tarifem S-01 nebo D-01,
0,3% cílové částky pro smlouvy o stavebním spoření s tarifem M-01.
Při tom: R-rychlá, roste nejrychleji hodnotící číslo etc...:-).
Myslim, ze si vzajemne neodporujeme. Jak uvadi Xaver, sporici varianty se u nekterych sporitelen lisi prave v pozadavcich na vysi mesicni ukladane castky (to jsem mel na mysli ve Vami citovane vete). Pravidla pro sporeni jsou pritom ale v realu dost volna, protoze sporitelny na to zase tolik netlaci (coz jste zase pripomnel Vy :-)).
At tak ci onak, kdyz chci drive uver, musim vice sporit, o nicem jinem to neni :-).