Hlavní navigace

Jak si vedla Tatra Mountain Resorts?

26. 2. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Společnost TMR včera zveřejnila předběžné výsledky za sezónu 2011/2012 (roční období končící 31. října).

Tržby meziročně vzrostly o 13 % na 43,8 mil. EUR a čistý zisk také o 13 % na 10,2 mil. EUR. Firma oznámila návrh na výplatu dividendy 1,06 euro (zhruba 27 CZK) na akcii a v letošním roce čeká díky zvýšenému počtu klientů významný růst tržeb i zisku.

Akcie TMR se tak obchodují na poměrně vysokém zhruba 29× násobku loňského zisku, a proto je zřejmé, že investoři očekávají budoucí růst zisků. Navrhovaná dividenda představuje 2,4% dividendový výnos, což je na pražské burze podprůměrná úroveň. Nejatraktivnějším aspektem akcií TMR tak podle našeho názoru zůstávají další akcionářské benefity jako jsou např. skipasy zdarma.

Hlavní události

Zítra ráno zveřejní své finanční výsledky Telefonica ČR a CME

NWR zvažuje akvizice uhelných dolů, možná i v USA

Čistý zisk Tatry Mountain Resorts loni vzrostl o 13 % a letos čeká firma další růst. TMR navrhuje dividendu 1,06 EUR na akcii

Evropské akcie by dnes měly otevřít vysokým poklesem, protože výsledky italských voleb zvýšily politickou nejistotu pro celou eurozónu

Z makroekonomických čísel dnes budou zajímavé hlavně údaje z amerického realitního trhu, např. vývoj cen nemovitostí nebo objemy prodaných nových domů

Čerstvé kvartální výsledky dnes odpoledne v USA oznámí například prodejce potřeb pro kutily Home Depot

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera obrátily z úvodních zisků do vysokých ztrát. Burzami hýbaly hlavně italské volby; podle prvních průzkumů to vypadalo, že dopadnou ve prospěch Bersaniho koalice podporující úsporná opatření, nakonec ale vyšlo najevo, že spíše skončily patem, což na trzích vyvolalo výprodeje. Ty pokračovaly i v nočním obchodování na asijských burzách. Padaly hlavně akcie vývozců jako např. výrobce elektroniky Sony.

Telefonica ČR

Telefonica ČR zveřejní výsledky za Q4 a celý rok 2012 zítra ráno před otevřením trhu. Výsledky by měly potvrdit klesající trend ziskovosti TČR. Meziroční srovnání bude ovlivněno jednorázovými položkami v Q4 2011 (prodej aktiv, odložená daňová pohledávka na Slovensku). Největší pozornost bude zřejmě upřena na návrh dividendy za loňský rok. Naše očekávání je celková výplata 35 CZK na akcii (20 CZK na akcii běžná dividenda a 15 CZK na akcii ze snížení kapitálu).

CME

CME zveřejní výsledky za Q4 a celý rok 2012 zítra ráno před otevřením trhu. Čekáme spíše slabší výsledky kvůli silnému dolaru a poklesu reklamních trhů. Vidíme navíc riziko odpisů nehmotného majetku. CME by ovšem mělo splnit své provozní cíle za celý rok 2012 (tržby 750–800 mil. USD a OIBDA 130–140 mil. USD).

NWR

Předseda představenstva NWR Gareth Penny řekl agentuře Bloomberg, že za účelem dosažení cíle zdvojnásobení objemu prodejů koksovatelného uhlí do roku 2017 firma zvažuje akvizice uhelných dolů, možná i v USA. NWR nyní naplánuje podat novou nabídku na akcie ukrajinského výrobce železné rudy Ferrexpo (v roce 2009 se ucházela o 25% podíl) a hodlá se soustředit na těžbu uhlí.

legislativni_zmeny_21

Akvizice nových dolů by mohla pomoci k dosažení ambiciózního cíle prodejů. NWR již naznačilo, že za navýšením by měl stát hlavně dovoz uhlí (z jiných kontinentů do Evropy). V nejbližší době však akvizice spíše nečekáme, protože vzhledem k nejistotě ohledně letošního cash flow asi bude management NWR opatrnější. Záměr managementu soustředit se na klíčový byznys těžby uhlí (a nerozšiřovat se na těžbu jiných surovin) vnímáme pozitivně. Celkově zřejmě nebude mít zpráva bezprostřední vliv na cenu akcií NWR.

Tržby meziročně vzrostly o 13 % na 43,8 mil. EUR a čistý zisk také o 13 % na 10,2 mil. EUR. Firma oznámila návrh na výplatu dividendy 1,06 euro (zhruba 27 CZK) na akcii a v letošním roce čeká díky zvýšenému počtu klientů významný růst tržeb i zisku.Akcie TMR se tak obchodují na poměrně vysokém zhruba 29× násobku loňského zisku, a proto je zřejmé, že investoři očekávají budoucí růst zisků. Navrhovaná dividenda představuje 2,4% dividendový výnos, což je na pražské burze podprůměrná úroveň. Nejatraktivnějším aspektem akcií TMR tak podle našeho názoru zůstávají další akcionářské benefity jako jsou např. skipasy zdarma.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).