Hlavní navigace

Jak si vede CME?

22. 9. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Obchodní ředitel TV Nova Jan Vlček uvedl, že televizní stanice chystá od příštího roku zvýšení cen reklamy o pět procent.

Hlavní události

Dnes je poslední obchodní den, kdy se akcie NWR obchodují s právy na úpis nových akcií.

Dle obchodního ředitele TV Nova Jana Vlčka televize od příštího roku zvýší ceny reklamy o pět procent.

EBITDA společnosti TMR v období listopad 2013 až červenec 2014 klesla o 3,6 %.

Evropské akcie by měly nový týden zahájit v plusu.

Na úvod týdne příliš makroekonomických dat zveřejněno nebude. Ve Spojených státech se dočkáme pouze prodejů existujících domů za srpen.

Société Générale snížila doporučení pro francouzského výrobce miniaturních mikroskopů Mauna Kea Technologies na Držet.

Obchodování na zámořských trzích

Akciové indexy ve Spojených státech zažily další ze svých úspěšných týdnů, když S&P 500 i Dow Jones vystoupaly na svoje nové rekordy. Rostly tak již v šesti ze sedmi posledních týdnů. Index S&P 500 sice v pátek již své týdenní zisky dále nerozšiřoval, ale za posledních pět obchodních dnů vzrostl o 1,3 %. To je srovnatelný výsledek s evropským Stoxx 600, který si polepšil o 1,2 %. V pátek se pak pozornost soustředila na úpis akcií čínského internetového prodejce Alibaba, které během prvního dne nakonec přidaly 38,1 %.

Asijským burzám se v úvodu nového týdne nedaří. Ztrácejí prakticky všechny hlavní indexy v čele s čínskými akciemi zejména z důvodu přetrvávajících obav ohledně zpomalení tamní ekonomiky. Výrazné ztráty zaznamenává například hongkongská burza, která v minulém týdnu uzavřela zhruba na dvouměsíčním minimu za silné obchodní aktivity poté, co výrazně klesl předstihový index.

CME

Obchodní ředitel TV Nova Jan Vlček uvedl, že televizní stanice chystá od příštího roku zvýšení cen reklamy o pět procent. Důvodem je dle něj zájem inzerentů o umístění reklamy, když se nachází v situaci, kdy televize není schopna uspokojit převis poptávky.

Zvyšování cen reklamy je pozitivním faktorem, který přispěje k očekávanému zlepšování ziskovosti firmy. Na druhou stranu nesmíme zapomínat na obrovský dluh společnosti, který se bude dlouhodobě snižovat poměrně pomalu. Na konci roku 2015 pak čeká firmu další refinancování dluhu, které opět může být velmi komplikované. V současnosti držíme pro akcie doporučení Držet.

Tatry Mountain Resorts

Společnosti TMR za tři čtvrtletí finančního roku (od listopadu do července) meziročně klesla EBITDA o 3,6 % na 14,13 mil. EUR. Tržby stagnovaly na 43,2 mil. EUR. Šéf představenstva hodnotí výsledky úspěšně s ohledem na minulý rekordní rok a mírnou zimní sezónu. 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).