Hlavní navigace

Jak si vede ČEZ?

Miroslav Frayer

CEO Daniel Beneš uvedl, že kromě Slovenských elektráren má ČEZ zájem i o aktiva v Polsku. Jedná se o čtvrtou největší energetickou firmu Energa

Hlavní událost

ČEZ má zájem koupit i polskou společnost Energa.

Evropské akcie by měly vstoupit do dnešního obchodování smíšeně.

Ve Spojených státech budou dnes zveřejněny zpřesněné údaje o HDP za druhý kvartál. Revize by měla ukázat na rychlejší růst oproti původnímu číslu 4,2 % (q/q, anualizovaně). V Německu byla ráno zveřejněna spotřebitelská důvěra GfK, která klesla oproti očekávání hlouběji.

Société Générale zvýšila doporučení na koupit hned pro pět realitních společností: Altarea Cogedim, British Land, Eurocommercial Properties, Fonciere Lyonnaise a Gecina.

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy se vrátily k propadům. S&P 500 klesl o 1,6 %, technologický Nasdaq odepsal dokonce téměř dvě procenta. Jedním z důvodů byl pokles akcií Apple o 3,8 %, které negativně reagovaly na objevené problémy s novým telefonem, což vedlo k nejhlubšímu poklesu technologického sektoru v rámci S&P 500 od dubna letošního roku. Výprodeje byly mohutné napříč všemi sektory, když osm z 10 hlavních segmentů ztratilo více jak jedno procento.

Na asijském kontinentu tomu je podobně a akcie následují výprodeje ze Spojených států. Prakticky se nedaří žádné burze, nejhlubší ztráty si z dnešního obchodování odnáší australská (-1,3 %) a japonská burza (-0,9 %). Akcie země vycházejícího slunce pak klesají i pod tíhou posilujícího japonského jenu.

dan_nemovitost

ČEZ

CEO Daniel Beneš uvedl, že kromě Slovenských elektráren má ČEZ zájem i o aktiva v Polsku. Jedná se o čtvrtou největší energetickou firmu Energa. Hlavním akcionářem firmy je stát, který vlastní téměř 70 %. Pokud by Poláci chtěli prodat majoritu, bylo by to dle Beneše zhruba podobné velikosti jako Slovenské elektrárne. Šéf ČEZ zároveň uvedl, že firma potřebuje růst, aby zajistila stabilní dividendu, na kterou jsou akcionáři zvyklí. Kromě akvizic se chce také zaměřit více na koncové zákazníky a nabídnout jim kompletní servis včetně poskytování půjček, pojištění či údržby.   

Našli jste v článku chybu?