Hlavní navigace

Názor k článku Jak se vyhnout nebo jak oddálit převzetí výpovědi? od :-) - Nejlepší je takové věci posílat datovou schránkou! Zaměstnavatel...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 29. 4. 2011 8:41

    :-) (neregistrovaný) ---.56.broadband3.iol.cz

    Nejlepší je takové věci posílat datovou schránkou! Zaměstnavatel mi neplatil mzdu, takže jsem chtěl podat výpověď. Nadřízená ji samozřejmě odmítla převzít osobně - respektive nechala si ji, ale odmítla potvrdit převzetí. Protože jsem s tím počítal, tak ještě než jsem se ráno vydal do práce, odeslal jsem dokument datovou schránkou.

    Výhoda datové schránky je ta, že ji uznávají soudy, nejsou potřeba další elektronické podpisy a všechny písemnosti v ní uložené jsou považované za doručené okamžikem PŘIHLÁŠENÍ! Navíc všechny právnické osoby (tedy většina zaměstnavatelů) má ze zákona povinost mít DS zřízenou a je jí zřizována automaticky při zápisu do OR.

    Zaměstnavatel se tak nemůže bránit převzetí Vaší písemnosti, protože mu jen přijde oznámení na e-mail nebo mobil, že má "XY nových datových zpráv", ale nevidí od koho - můžou to být úřady, soudy atd. Proto každý vybírá DS ihned nebo alespoň denně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).