Názory k článku Jak se vede pojišťovnám v Evropě

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 8. 2002 22:12

    All-in-one (neregistrovaný)

    Tomu říkám jasný, konkrétní a velmi zajímavý článek! Doufám, že to autora povzbudí k dalším!

    Dovolím si vyslovit několik úvah. Jak vidno z tabulek, překonaly jsme Řeky - velmi zajímavé. Udivuje mě Lucembursko a Anglie. Ono vztah k životnímu pojištění celkem přímo ovlivňuje kultura národa, životní úroveň, úroveň sociálních jistot, vzdělanost národa a historické zkušenosti. Nemyslím si, že rozvoj životního pojištění je způsoben pouze daňovým zvýhodněním. U nás si myslím, že si lidé konečně začali uvědomovat, že chtějí-li si udržet svou životní úroveň i v případě nepředvídané události, je pojištění nutností. Pokud nejste zrovna občanem cikánského původu, sociálních jistot v podobě nějaké záchranné sociální sítě nemáte zrovna moc. Teď budu čtenářem všeho nařknut z rasismu. Já se, ale ptám co dělat s občany, kteří nerespektují zákony tohoto státu, nejsou ochotni se vzdělávat, jsou z drtivé většiny nezaměstnaní, mají několikanásobný odběr sociálních dávek než stejně velký vzorek necikánského obyvatelstva a podíl kriminality opět nesrovnatelný? Je to rasismus? Já je neodsuzuju proto, že mají jinou barvu kůže - ať jsou třeba žlutí se zelenejma puntíkama, to je mi srdečně jedno - ale odsuzuju je za jednání, které finančně zatěžuje všechny kolem, za nebezpečí, které představují pro ostatní. Je můj postoj špatný, když nějakou skupinu obyvatel hodnotím podle činů? Poslední případ cikánů z Matiční, kteří chtěli místo šunkové bagety tu s kuřecím masem a humanitární pomoc prodávali, mě utvrdil v mém názoru. Pravda mám mezi klienty i cikány, ale je jich minimum. Ale to jsem utekl od tématu díky čtenářovi všeho.

    Ještě jeden postřeh: pokud si uvědomíte jak dramaticky stoupla vybavenost našich domácností za posledních 50 let a kolik průměrných měsíčních platů stojí vybavení takové domácnosti a jak často je nutno ho obnovovat, kolik dalších technických zázraků se na nás hrne a je nevyhnutelné si je kupovat, vede nutně k potřebě zajistit si standard, ikdyž se nám něco stane. Ne vše se dá řešit jen majetkovým pojištěním. Na tomto místě nechápu míru propojištěnosti majetkovým pojištěním v zaplavených oblastech?!

    V další řadě hraje roli i průměrný plat a průměrné životní náklady.

    Důležitý je i rozvoj životního stylu - motorismus, sporty a celkové zvýšení všech aktivit a tím i rozvoj rizika. Ti chytří si to uvědomují a jistí se.

    Myslím si, že náš trh pojištění - životního není zas nějak děsivě "nacpán", spíše je problémem získat si alespoň takovou důvěru klienta, aby Vás alespoň vyslechl. Člověk je neustále bombardován všemi druhy reklam a lidé se před nimi stále účinněji chrání. Klient se vyhledává těžce. Nemám to lidem za zlé, ale sám neodmítám nic, s čím se neseznámím. Už se mi to i dostkrát vyplatilo.

    Mementem zranitelnosti, které jistě ať přímo nebo nepřímo ovlivnilo vztah k pojištění na celém světě, bylo 11. září v U. S. A.. I ti největší odpírači v celém světě, kteří Vás vyhazovali s tím, že jim se přece nemůže nic stát, se snad alespoň v koutku své duše změnili..........

  • 21. 8. 2002 6:38

    čtenář všeho (neregistrovaný)

    Naopak, ten článek toho moc neříká. Zajímavý je pro vás, pojišťováky. Je třeba si ho ofotit a založit do propagačních desek, které nosíte ke klientům. Náhodou mám u sebe přátele z Holandska a tak jsme o tom hodili řeč. Ta procenta je trochu zaskočila. Ale pak jsme se k tomu dobrali. Většinou při narození dítěte se uzavírá nějaká pojistka (typu kapitálové), ten kdo pracuje tak má možnost mít jakousi kapitálovku přes zaměstnavatele. Mnohdy ani neví co má. To jsem sledoval u mých přátel, jak se o tom přeli. Patrně si to zaměstnavatel dává do nákladů celé a tak je to pro něj výhodné. Pojišťováci lámou zaměstnavatele a zaměstnanec to většinou jen podepíše a ani nevím o co jde. Hlavně když dostane něco zadarmo a někdy mu z toho něco kápne. Mají tam nějakou obdobu našeho penzijního připojištění, ale je to složitější, neboť se do toho montují zaměstnanecké a odborářské fondy. Co mě ale překvapilo, že nemají pojištěn dům ani vybavení. Zato mají pojištěna auta a kola, tak nevím. Někdy si myslím, že jim (jejich stylu života) rozumím, ale jindy zase zcela nikoliv. Už jen pro toto poznání neberu některá statistická data vážně. To by ten článek musel být podstatně obsáhlejší a podrobnější. Co národ, to jiná specifika.

  • 21. 8. 2002 21:54

    All-in-one (neregistrovaný)

    V Holandsku jsem byl, takže chápu že kolo je pro ně hlavní věc, kterou musí pojistit :-) nikdy nikde jsem neviděl tolik kol. Jinak myslím, že jim dost dlužíme. Nikdy bych nečekal od tohoto "oranžového" národa tak neuvěřitelnou expanzivnost a sem - tam i nadutost. Když vidím reklamu "holandští mistři v pojištění", tak "lezu po stropě" a musím se přemáhat, abych si na web neumístil "čeští mistři v pojištění". Jak vidno, tak i jejich klienti už na tyto reklami moc nedají. Jsou jedni ze třech pojišťoven, které zaznamena-li v životním pojištění pokles. No, ČP už má zastoupení v Anglii, ale i v Moskvě a tak se těším, že zaútočíme na holandský trh. To se snad začnu učit i jejich chrochtavou řeč, abych jim předved české mistry :-)). Perfektním příkladem jejich dravosti je dovoz jejich státem a EU dotovaných květin, který dokonale pohřbil naše skleníkářství, byť máme levnější energie, pracovní sílu a příznivější klima.

    Ono už i u nás se pomalu rozjíždí přispívání zaměstnancům na PF i život. pojištění, které je pro zaměstnavatele výhodné. Co se týče informovanosti těchto klientů, tak si myslím, že se nebudeme za chvíli moc lišit.

  • 23. 8. 2002 15:19

    Láďa N. (neregistrovaný)

    Ta vaše Česká pojišťovna by se měla starat hlavně o pořádek doma a ne ten svůj bordel exportovat jinam. Ještě štěstí, že jsem včas přešel k jiné pojišťovně. Díky tomu budu snad do konce roku bydlet. Barák jsem měl, ale už nemám. Od České pojišťovny bych mohl dostat tak akorát na dobrej provaz, nic víc. Jednu smlouvu jsem asi před dvěma měsíci rušil u České pojišťovny a přitom založil jinou u Kooperativy. Kupodivu mě navštívili likvidátoři od obou pojišťoven a tak jsem mohl porovnat. Ale to je na dlouhé psaní a na to nyní nemám čas. Později o tom napíšu podrobněji.

  • 23. 8. 2002 22:11

    All-in-one (neregistrovaný)

    Bude dobré, když budete konkrétnější. Usuzuju, že Vás asi trefila povodeň. Upřímně nezávidím a přeju hodně pevných nervů!

    Jinak moc nechápu. Vy jste žádné plnění od ČP neobdržel, ale přesto víte, že by to bylo na dobrej provaz - zvláštní. Od ČP jste byl navštíven bez nahlášení pojistné události? Taky moc nechápu.

  • 26. 8. 2002 22:20

    Bonifác (neregistrovaný)

    Jestli něco zcela jistě nejsem, tak příznivec České pojišťovny. Ale to, co píšete, ukazuje nanejvýš na to, že jste nejspíš měl starou pojistku na nízkou pojistnou částku. To je opravdu problém, že spousta lidí, kteří si před mnoha lety pojistili barák na sto či dvěstě tisíc nechápe, že nemůže od pojišťovny v případě pojistné události požadovat více. Nejde tedy jen o to být pojištěn, ale i o to být pojištěn správně. Vy jste to, na štěstí pro vás, včas pochopil a pojistku jste si aktualizoval. Odpovídající pojistné plnění byste ale dostal na takovou pojistku od každé pojišťovny. Je jen otázkou, kolik za takové pojištění platíte. V tom si nejsem tak jistý, že jste to s Kooperativou vyhrál.

  • 27. 8. 2002 8:14

    Michal Jandera (neregistrovaný)

    Vaše názory se mi líbí. Na rozdíl od názorů onoho exhibicionisty z České pojišťovny. V brzké době budu dělat pojištění baráku a domácnosti. Které pojišťovny preferujete a které nikoliv? A případně proč? Děkuji a přeji pěkný den Michal.

  • 28. 8. 2002 21:31

    Bonifác (neregistrovaný)

    Nerad bych tu dělal reklamu nějaké pojišťovně. Už proto ne, že nejsem specialista na pojištění nemovitostí a nemám k dispozici srovnání produktů všech pojišťoven. Mé vědomosti jsou omezené na několik pojišťoven, se kterými mám osobní zkušenost. Kromě toho, v blízké době dojde nejspíš k zásadnějším změnám. V tuto chvíli většina pojišťoven pojištění nemovitosti nesjednává, přinejmenším tedy v oblastech postižených záplavami.
    V každém případě chtějte pojistku na novou cenu, pokud váš dům není mladší tří, nanejvýš pěti let. Chtějte pojištění komplexního živlu a přesně si zjistěte, co tento komplexní živel u té které pojišťovny obsahuje a jak jsou tyto jednotlivé živly u ní definovány. Zjistěte si, zda jsou při plnění nějaké dílčí limity. Zvažte, jak vysoká spoluúčast má pro vás smysl. Vyšší spoluúčastí často výrazně ovlivníte výši pojistného, přičemž ne pro každého je při pojistné částce ve výši milionů podstatné, zda má spoluúčast ve výši 1000 nebo 20000 Kč. Jinými slovy, vyšší spoluúčastí berete na sebe drobné škody a jste levně pojištěn na škody vysoké, a spoluúčastí nízkou si vyšší cenou zaplatíte plnění i malých škod.
    Důležitým vodítkem je jistě i osobní zkušenost klientů, kteří již u té které pojišťovny mají zkušenosti s likvidací pojistné události. To ale může být rozdílné i u stejné pojišťovny v různých oblastech.
    Určitě bych volil kapitálově silnou pojišťovnu s důvěryhodným vlastníkem. Takových je na našem trhu dnes již dost.
    Asi jsem vám moc neporadil, že? Ale vězte, že v tomto případě by mohla být každá dobře míněná rada zavádějící.

  • 29. 8. 2002 5:31

    Jarda V. (neregistrovaný)

    Michale, obraťte se ne nějakého pojistného makléře a nechte si udělal nabídku. Nabídka by měla zahrnovat vše, co požadujete. Dobrý makléř by Vám měl nabídnout silné a prověřené pojišťovny a vysvětlit jednotlivé odlišnosti. Z osobní zkušenosti Vám radím vyhnout se malým pojišťovnám a rovněž České pojišťovně.

  • 30. 9. 2002 20:51

    Q1 (neregistrovaný)

    No teda nevím jestli makléř je to pravé ořechové. Teda omlouvám se makléřům, kteří opravdu dělají pravou makléřinu. Bohužel je tu několik stovek pojišťovacích makléřů (většinou pěknej odpad), ale jen zlomek z nich jsou profíci.

    Hodně by mě zajímal výsledek, kdyby jste zadal stejné požadavky několika makléřům co by vám nabídli. Ve velké většině případů by Vám vyšlo pokaždé něco jiného a pokaždé jiná pojišťovna. Vyšla by většinou ta pojišťovna s níž se danému makléři podařilo sjednat nejlepší provizní podmínky.

    Asi bych měl založit novou poradenskou firmu zabývajícíc se výběrem vhodného makléře :-))).

    Jedno je jasné
    - uvidíme za 10 let které firmy tady budou a které ne.
    - a hlavně jestli ty firmy co jsou nyní vyhlašovány pojišťovnami roku (právě od makléřů) budou pojišťovnami roku i za několik let (dost o tom pochybuji).

  • 26. 8. 2002 22:22

    Bonifác (neregistrovaný)

    Ta myšlenka s těmi "českými mistry" je docela inspirativní. Do toho jděte. Podle holandského vzoru by jako podklad pro vaši novou reklamu mohl posloužit obraz nějakého typicky českého mistra. Takový Josef Lada, to je ono. Třeba některá z jeho ilustrací ke Švejkovi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).