Vlákno názorů k článku Jak se bránit proti inflaci od ZIL - Můj selský rozum mi říká, že je-li inflace...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 2. 2004 8:01

    ZIL (neregistrovaný)
    Můj selský rozum mi říká, že je-li inflace způsobena znehodnocováním měny, nebude asi nejchytřejší obrana před ní investice do finančních produktů. Ono znehodnocování se totiž vždy projevuje v relaci k něčemu - např. k cenám zboží. Z toho je zřejmé, převedení měny na toto zboží (pokud možno trvanlivé:-)), je výhodnější.
  • 24. 2. 2004 10:07

    Root (neregistrovaný)
    Vite o nejakem zbozi, ktere je dostatecne likvidni a prodava se nikoli se ztratou, ale se ziskem? Me napadaji pouze starozitnosti a umeni (cemuz nerozumim), mozna nemovitosti (co kdyz bublina splasne) a pak uz jenom zlate cihly...
  • 24. 2. 2004 12:32

    ZIL (neregistrovaný)
    A jsme u jádra problému, co je to vlastně finanční poradenství. Jestli je to srovnání výsnosnosti kapitálovky a penzijka (byť zadarmo) + případné sepsání smlouvy, či zda je to reálná rada, jak zhodnotit nějakou formou majetek o 20%.

    Přeskočíme-li "poradenství" na způsob kampeliček a rozhlédneme-li se kolem, je zřejmé, že takové postupy existují. Jenže mají jednu společnou vlastnost: nejsou pro všechny, protože všichni vydělávat nemohou.

    A rada na takové úrovni se shání velice špatně. Je to spíš o soukromých poradcích, kteří něco "pustí" z kamarádství, než o profesionálních poradcích, kteří by za úhradu poradili.
  • 24. 2. 2004 14:56

    Fredy (neregistrovaný)
    Pod to se bez výhrad podepisuji. Tam, kde se skutečně investuje se slušným zhodnocením a bez velkých obav o znehodnocení měny, se moc neradí. To se spíše dědí z generace na generaci. Některé takové projekty mají větší cenu, než si mnozí dokáží představit.
  • 24. 2. 2004 11:44

    pepek (neregistrovaný)
    Investovat byste měl do toho, co vám přinese větší úrokové zhodnocení než představuje úrokové znehodnocení ve formě inflace. Myslím, že je docela jedno, jestli jsou to finanční instrumenty nebo něco "hmatatelnějšího". A jak už tu píše jiný čtenář, těch "hmatatelných" věcí, které by nesly zisk, moc není a je to méně jisté.
  • 24. 2. 2004 18:35

    Petr Bukač (neregistrovaný)
    Selský rozum zpravidla nezklame. Pravda je, že investice do nemovitostí, starožitností, diamantů atd. jsem tedy v článku zmínit měl! Měl jsem to dokonce v úmyslu, ale pak mi příslušný odstavec vypadl. Inu stane se. Faktem ale taky je, že tyto druhy investic rozhodně nejsou pro každého a spálit se tady dá možná víc než u finančních produktů. O nemovitostech se teď všude dočtete, že jsou dnes ukrutně předražené a bublina splaskne (osobně si to takhle jednoznančně nemyslím). O starožitnostech jsem nedávno četl, že západní Evropa je zaplavena starožitnostmi z východu a ceny hodně klesají. Nemluvě o tom, že zdaleka ne každá stará věc je starožitnost a ne každá starožitnost bude časem přibírat na hodnotě. A pak je taky třeba u hmotných investic třeba vyřešit otázku kam s nimi, aby se nepoškodily, nikdo je neukradl atd.
  • 24. 2. 2004 18:55

    ZIL (neregistrovaný)
    Neberte to jako kritiku, investičních příležitostí jsou spousty a článek nemohl mít enyklopedické ambice.

    Investice do nemovitostí se vyplatí při nákupu půdy do 5 Kč/metr (jednou všechno budou stavební parcely). Koupit si dům ve městě, zpravidla trochu zamořeném, s místní komunisticko-podnikatelskou lobby, v zemi, kde toho moc nefunguje, může být možná zajímavé, ale raději bych koupil domek někde v klidu u moře v Portugalsku. Možná, že tam by mně zbylo na dva... :-)

    Starožitnosti a diamanty jsou spíš virtuální hodnoty a podvodníků je v této branži skoro jako v kampeličkách a spol.

    Takže pro ty, co nemají své tajné našeptávače je článek jak stvořený. Bohužel je to investování v branži, kde se dokáže tvrdit i to, že obrana proti inflaci je pravidelné zdražování pojistky minimálně o 5 % ročně :-(
  • 28. 2. 2004 16:34

    Honzajs (neregistrovaný)
    Souhlasím s Vámi.

    Vřele všem doporučuji následující článek Alane Greenspana z roku 1966:

    http://www.depression2.tv/chronicles/greenspan.html

    To nejzajímavější je ale fakt, že dle vyjádření Kongresmana Rona Paula, Alan Greenspan by na něm nic neměnil ani tedˇ... Pokud je to pravda, je na každěm, aby se zachoval dle vlastního uvážení.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).