Ve skutecnosti to bylo naopak neco naprosto uzasneho - clovek se mohl pripojit na BBSku a prenaset data po telefonu - vec do te doby nevidana. To teprve ted, kdyz mame mnohem rychlejsi pripojeni tak nas to ve srovnani prijde malo, ale ve srovnani s tim posilat data postou to byl ucineny zazrak. Stejne tak prvni televize - cernobile, zasumene s nizkym rozlisenim - dnes by si o ni clovek pomalu ani neoprel kolo, ale kdyz se objevily, tak proste technicka senzace prvni tridy. To same mobily - kdo si jeste pamatuje, jak se podnikatele nafukovali, kdyz meli prenosny telefon velikosti, vaky a tvaru poradne trafosvarecky ... dnes ma mobil kazdy a neni to nic extra...
Je vidět, že autor neví, o čem píše! Protože v roce na počátku 90. let bylo připojení 14,4kb/s hodně dobrá rychlost!
Je potřeba si uvědomit, že neexistovaly služby jako YouTube (stream po internetu), internetová rádia, televize, stahování filmů a mp3 a webové stránky neobsahovaly ani žádnou hromadu grafiky.
V té době připojení sloužilo v podstatě jen na odesílání e-mailů v plain textu, ČTENÍ webu (klasická webová stránka byla jen holý text, bez grafiky s pár textovými odkazy), chat na IRC (ano, i chat se tehdy používal pro pracovní účely :-)), případně pro zasílání nějakých firemních dat - většinou účetních mezi pobočkami.
Na to 14,4kb/s bohatě stačilo a on byl opravdu rozdíl jestli jste něco museli posílat poštou a šlo to třeba do USA přes týden nebo jestli jste to poslali mailem a bylo to tam okamžitě.
:-) v době kdy windowsů ni billa gatese nebylo, modemy byly na páru, a vrcholem civilizace byla zeleno-černá monochromatika herkules - existoval ještě TEXTOVÝ internetový vyhledávač Angelina . . . . řádky se opisovaly ručně, protože myš fungovala jen v norton commanderu.
v té době měl ovšem hodně nadstandardní počítač harddisk kolem 20MB, takže dat opravdu nevylo tolik.
Dávat pád NASDAQ na konci roku 2001 jako přímý důsledek splasknutí Technologické bubliny bez dalších souvislostí s tím, co se v té době (poslední 4 měsíce roku 2001) v USA dělo je dost odvážné...
Jinak je vidět, že autor už asi nezažil doby, kdy 3kb/s byly "ďábelskou rychlostí", používal se protokol Gopher a několik freeware programů z něj stažených se přenášelo na 1 disketě.
... projekty, které jsou graficky čisté, uživatelsky přivětivé, hadwarově nenáročné a skvělé optimalizované: ... Facebook
Ten Facebook má být vtip, ne? Když jsem ho poprvé viděl, myslel jsem si, že je to žápočtovka nějakého neúspěšného prváka z VŠ. Dodnes nechápu, jak může být tak graficky a uživatelsky špatný web tak úspěšný.