Hlavní navigace

Jak dopadlo NWR?

Miroslav Frayer

Výsledky těžební společnosti NWR prakticky naplnily očekávání trhu. Čekat se bude na hlasování držitelů dluhopisů o restrukturalizačním programu.

Hlavní události

Výsledky těžební společnosti NWR prakticky naplnily očekávání trhu. Čekat se bude na hlasování držitelů dluhopisů o restrukturalizačním programu.

Evropské burzy by měly zahájit v mírném plusu.

Ve Spojených státech budou dnes kromě pravidelných čtvrtečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti zveřejněny údaje o prodejích existujících domů a předstihový index PMI. Indexy nákupních manažerů budou publikovány i v eurozóně.

Hospodářské výsledky dnes reportuje například rakouská Raiffeisen Bank.

Société Générale zvýšila doporučení na držet pro německého dodavatele elektřiny E.ON a nově začala pokrývat akcie jihoafrického výrobce a prodejce nábytku Steinhoff International s doporučením držet.

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy zakončily včerejší seanci v plusu, když S&P 500 vzrostl o čtvrt procenta. Trhy před zveřejněným zápisem z posledního zasedání Fedu spekulovaly na to, že by americká centrální banka mohla oddálit zpřísňování měnové politiky. Nicméně zápis vyzněl spíše v opačném duchu, když v Radě guvernérů čím dál více sílí názor, že by se mělo přistoupit k rychlejšímu zvyšování úrokových sazeb. Mnoho centrálních bankéřů se shodlo na tom, že zlepšování k plné zaměstnanosti je rychlejší oproti jejich očekáváním. Někteří byli ve svých komentářích ještě důraznější, když uvedli, že uvolňování měnové politiky je již natolik dostatečné, že by souhlasili s jeho rychlým ukončením, aby se ekonomika vyhnula přehřátí a rychlejším rostoucím inflačním tlakům ve střednědobém horizontu. Zápis tak hodnotíme více hawkish, který by měl vzhledem k předchozím formujícím se očekáváním vést k tlakům na prodej akcií.

Asijské burzy v celkovém hodnocení klesají, když čínský předstihový HSBC index nákupních manažerů klesl výrazněji, než činil konsensus trhu. Čínské akcie tak odevzdávají přes jedno procento. Výraznějšímu poklesu regionálního indexu MSCI Asia Pacific však brání japonské akcie, které naopak těží z podobného vpředhledícího indikátoru, který překvapil výraznějším růstem. Nikkei 225 v závěru seance roste o 0,8 %.

NWR

cestovko

Výsledky hospodaření firmy vesměs dopadly v souladu s očekáváním. EBITDA i provozní zisk byly ve srovnání s konsensem nepatrně vyšší, čistý zisk pak prakticky naplnil očekávání trhu. Nicméně v číslech je stále viditelný nepříznivý vývoj v cash flow. Management nadále drží v platnosti svoji predikci letošní produkce uhlí. Celkově bychom dnešní údaje hodnotili neutrálně, když v současné době hospodářské výsledky nejsou pro cenu akcií až tak stěžejní. Toho podstatného se dočkáme příští týden, kdy bude probíhat hlasování držitelů dluhopisů o restrukturalizačním plánu. CEO firmy je stále přesvědčený, že chystaný program dostane od všech zelenou. Podrobnější komentář k výsledkům zveřejníme během dne.

Na včerejší mimořádné valně hromadě akcionáři schválili emisi nových akcií, která je součástí plánované restrukturalizace. Firma chce prostřednictvím této transakce získat 118 mil. EUR.

Našli jste v článku chybu?