Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Investiční experti: Politici jsou největším nebezpečím pro důchody od mr - Politici nejdříve dokopou svou chamtivost do sněmovny a...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 5. 2015 0:42

  mr

  Politici nejdříve dokopou svou chamtivost do sněmovny a pak pro ni hlasují!Za 26 let vykradli celý systém důchodů.Přesunuli prostředky tam, odkud si je mohli převést na své konta a investice krachu.Vypůjčili si ze systémového důchodu a nikdy do něj nic nevrátili.Změnili celý systém tak, jak se jim to hodilo.Neptali se důchodců co oni na to.Změnili to, co fungovalo celé hospodářství zaprodali.Změnili poctivé myšlení všech na chamtivost, násilí, nečestnost atd.Z poctivosti si vynutili chamtivost, korupci, diskriminaci, nesvobodu.A teď se předhánějí kdo za to může.Všechnu svou vinu svádí na druhé a vymýšlejí různé způsoby jak neodvrátit hrozbu už jen jediné jistoty sociální jistoty, která zbyla.Penzijní spoření je nedostatečné a důchody jsou z nich velmi malé.Starobní důchody jsou hluboko v inflaci a za pár let budou jako penzijní připojištění pouhým doplňkem ,který jediný při minimálním vkladu může vydělávat.Čím víc se do něj dá, tím víc fondy zamáznou své díry.Spořitel jakoby své peníze měl peníze pod polštářem bez zhodnocení a bez výnosů.ČNB lže a inflace se odvíjí pouze od hlavní složky průmyslu.To ostatní se do toho nezapočítává.Vše, co si odsouhlasí politici na papír není skutečné.Je to fikce.Dnes už jim jde jen o peníze a navyšování daní.Okrádání a korupci s kterou začali oni a v celostním měřítku si neumí poradit.Politici jsou největší hrozba již 26 let.Protože neumí pracovat, jen klábosit o svých nechutných problémech.

 • 28. 5. 2015 9:07

  qwertz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  bla bla bla bla bla. Nezlobte se ale to jsou pubertální žvásty.

  Výhodou prvního pilíře (státní důchod) je především to, že vykrást nejde. Nejsou žádná konta, kde se hromadí důchody pro příští generace, to je velmi naivní představa. Ten systém je průtokový a proto nejde rozkrást tak jako 2 potažmo 3 pilíř. Ano, na důchodových účtech státu byly přebytky. Ano, politici je vyčerpali, převedli, použili na něco jiného nebo (chcete-li rozkradli), ale to nemá prakticky vůbec na nic vliv. Ročně se na důchodech protočí stovky miliard, takže jakákoli "rezerva", byť by byla stomiliardová, vlastně nic neřeší.

  Největším nepřítelem důchodů je demografická křivka, ne politici. Ten kdo upřednostňuje kariéru před rodinou, je tím černým pasažérem v systému, protože jeho důchod budou platit děti jiných (on sám platí důchod současným důchodcům)

 • 28. 5. 2015 9:47

  - (neregistrovaný) 193.35.105.---

  A (podle tvé logiky) současné děti jsou "černým pasažérem v systému, protože jeho školy, zdravotní péči, MHD "zdarma" atd. platí převážně jiní, nežli jejich rodiče", ty křivko.

  Důchody skutečně byly rozkradeny. Ale ne nějakým převedením trochy peněz z nějakého účtu. Ale gaunerským rozprodejem infrastruktury. Stačí se podívat, co se dnes děje v Dejvicích s vodou. Veškerá zisková činnost "zprivatizována" za babku firmě sídlící ve Francii a vlastněné převážně lidmi z Izraele, a daňový poplatníku, ty se starej o tu nákladnou část za své. Přitom při provatizaci lhali, že je nutno privatizovat, protože prý nikdo jiný nežli soukromník se nepostará. Vidíme to. Soukromník se nestará, jen systém tuneluje, a posraný daňový poplatník/spot­řebitel v Dejvicích s tím nic nenadělá.
  To samé ČEZ, plyn atd. Tedy se ty peníze ztrácejí. A jiní důchodci, v jiných zemích, se mají za naše peníze dobře.

 • 28. 5. 2015 12:04

  Bukac (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Musim nesouhlasit, staci vzpomenout na modreho ptaka, zasadni kastrace prutokoveho systemu duchodu (jako odlozene spotreby) se udala za Topolankovy vlady "prerozdelenim par procent", ktere ve vysledku znamenaly vyvedeni stovek milionu, mozna i nekolika miliard na jine urceni nez na vyplatu duchodu (nakupy nemovitych a movitych veci, dnesk uz davno odepsanych za par korun, premie a vyplaty). Staci nezapominat!

 • 28. 5. 2015 15:39

  qwertz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Těch několik stovek milionů, možná pár miliard, je důchodovém systému úplný prd. Ano. Lze ukrást důchody za "tento měsíc". Ale na rozdíl od 3 pilíře nelze ukrást celý váš důchod.

 • 1. 6. 2015 10:26

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Důl nikdo neukradne, důl - to je jen taková díra v zemi.

  Úsměvný názor, že když se někde rozkrade xx miliard, tak že se vlastně nic nestalo.

 • 28. 5. 2015 13:41

  Santiago (neregistrovaný) 164.215.121.---

  Je pravda, ze prubezny system nelze rozkrast. Je take pravda, ze nektere roky byly prebytky, ktere se rozpustily ve statnim rozpoctu, a jine roky zase budou schodky, ktere naopak statni rozpocet bude muset sanovat. Tak proste funguje prubezny system. Mohl by v dobach prebytku nakupovat statni dluhopisy a pak je prodavat v dobach schodku, ale to by se lisilo jen ucetne, prakticky by v tom nebyl rozdil.

  Musim ale oponovat nazoru, ze problem je demogracka krivka a bezdetni jsou cerni pasazeri. V prve rade je treba si uvedomit, ze ten system byl po desetileti dotovan populacni expanzi, coz je trvale neudrzitelny proces. Dnesni situace je tedy z casti 'kocovina', prechodovy jev z doby populacni expanze na populacni stagnaci. V takove situaci bude vetsi podil starsich lidi nez v situaci trvale populacni stagnace. Druhy faktor je narust doby doziti.

  V druhe rade je treba si uvedomit, ze duchody se neplati z populace, ale z produkce. Uz nezijeme v preindustrialni spolecnosti, produkce spolecnosti zavisi daleko vic na kapitalu nez jen na populaci. Vyvoj realneho HDP je tedy dulezitejsi faktor nez vyvoj velikosti pracujici populace.

  Navic HDP se vyviji rychleji nez populace. Napr. pesimisticke predikce vyvoje populace v CR hadaji pokles o 15 % za 40 let, zatimco rust realneho HDP per capita 1.5 % p.a. dela narust realneho HDP per capita o 80 % za 40 let.

 • 28. 5. 2015 15:47

  qwertz (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  to jsou tak trochu ekonomicke fantasmagorie. "Důchod" na principu mezigenerační solidarity fungoval vždy. Jen kdysi jakýsi Bismarck přenesl tuto povinnost z rodiny na stát/společnost, čímž eliminoval extrémy. Ano, ten systém se s délkou pobírání důchodu stává stále neudržitelnější, ale s nevhodnou demografickou křivkou je zcela nemožný. Jestliže nebude dostatek pekařů, lékařů, instalatérů atd... můžou si důchodci s těmi miliardami v penzijních fondech, akciích, dluhopisech či nemovitostech akorát tak vytřít prdel.

 • 28. 5. 2015 16:40

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Akorát že "vhodná demografická křivka" nebudou tisíce nefachčenků, kteří žijou na sociálních dávkách po celý život a produkují maximálně další a další stovky nefachčenků.
  Nezapomeňte, že rozhodující není demografická křivka, ale celková výkonnost ekonomiky. Ale pokud jdou peníze ve formě dividend do zahraničí, nejdou peníze do důchodů nebo na reprodukci ekonomiky, ale prachsprostě tečou z ekonomiky pryč.

 • 28. 5. 2015 19:57

  Santiago (neregistrovaný) 164.215.121.---

  Obavam se, ze reagujete na neco jineho, nez co jsem tvrdil. Muj post se tykal pouze prubezneho duchodoveho zajisteni, nikoliv penzijnich fondu ci dluhopisu.

  Obecne realne HDP per capita roste rychleji nez klesa populace (proto take v Evrope nejsou problemy s nedostatkem zamestnancu ale naopak s nezamestnanosti). To znamena, ze napr. takova pekarna, ktera za den vyprodukuje X rohliku, si za nekolik desitek let pro stejnou produkci vystaci (diky rostouci automatizaci) s polovinou zamestnancu, zatimco praceschopna populace poklesne treba o tretinu. Prubezny duchodovy system je pak jen nastroj, jak rozdelit cast teto produkce mezi duchodce.

 • 29. 5. 2015 7:20

  Pavel (neregistrovaný) 95.172.74.---

  On ten jakýsi Bismarck si jen kupoval loajalitu státních zaměstnanců. On zavedl důchod jen pro státní zaměstnance a když někdo byl ze státních služeb propuštěn, tak ztratil i nárok na důchod. A to si každý dobře rozmyslel.

  Důchod pro všechny je až výmysl komunistů (aspoň u nás), to neplatilo ani za první republiky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).