Hlavní navigace

Investiční doporučení: long EURCHF

Luboš Mokráš

Analytici se domnívají, že časem dojde k odlivu prostředků z franku. Objevují se náznaky ukazující na možnost posunu franku na slabší úrovně.

Doba čtení: 1 minuta

Na začátku letošního roku jsme otevřeli tříměsíční doporučení long EURCHF, které skončilo bez dosažení cíle po třech měsících ztrátou 1,6%. Tehdy bylo naše doporučení inspirováno mírným oslabením franku po dlouhém období tlaku na úroveň 1,2 k euru, kterou švýcarská centrální banka stanovila jako strop pro jeho posilování. Idea byla založena na předpokladu, že dojde k poměrně rychlému rušení safe haeven pozic otevřených kvůli obavám z rozpadu eurozóny, což se evidentně nenaplnilo. Nyní se k této myšlence vracíme, protože si stále myslíme, že k odlivu prostředků z franku časem dojde a objevují se náznaky (například ocenění opcí na oslabení franku) ukazující na možnost posunu franku na slabší úrovně v dohledné budoucnosti. Navíc stále platí, že díky stropu švýcarské centrální banky je omezené riziko výrazné ztráty způsobené posílením franku. 

Nastavení parametrů doporučení je tentokrát opatrnější. Místo tří měsíců otevíráme doporučení na šest a cílová úroveň je 1,30 (konsolidační úroveň před posledním klesajícím trendem). Pro opatrnější nebo krátkodobější investory existuje alternativa uzavření pozice na 1,26 (poslední významný lokální vrchol).

Našli jste v článku chybu?