Hlavní navigace

Fúze, která dává smysl. Ahold + Delhaize

11. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropské trhy dnes obchodují v mírně záporných číslech a za průměrných objemů obchodů. Německý index DAX se pohybuje ve velmi úzkém koridoru, zhruba 11 635 až 11 705 bodů.

Na trhu je dnes vidět nižší volatilita a až překvapivý klid i přes to, že kolem 15:00 začal summit ministrů financí EZ k situaci v Řecku, jehož výsledek se nejspíše dozvíme až v pozdních večerních hodinách. Euro vůči dolaru je po mírném posílení nadále pod tlakem, aktuálně na hodnotě 1,115. Nejvíce se dnes v rámci evropských sektorů daří firmám napojeným na ropu, naopak nejhůře sektoru zdravotnictví.

Akcie francouzské společnosti Airbus nenavazují na páteční výrazný růst a naopak výrazněji klesají, až o 4 %. Toto oslabení probíhá díky zprávě o havárii jejich vojenského nákladního letadla A400M. Akcie firmy Ahold díky spekulacím o možné fúzi s belgickým řetězcem Delhaize posilují o více než 5 % na 18,12. Fúze by dávala smysl díky případným nákladovým úsporám, zmírnění tlaku na marže či lepší pozici na US trhu. Jednání jsou ale ještě v „plenkách“ a ani jedna z firem je nechce komentovat.

Za současné situace na trzích, kdy indexy mírně oslabují, bych doporučil využívat nástroje na ochranu již dosažených zisků a nové pozice budovat postupně a velmi trpělivě.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).