Hlavní navigace

Fortuna je v optimismu

13. 12. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Finanční ředitel Michal Vepřek uvedl, že Fortuna zůstává pro zbytek letošní roku optimistická, co se týče dosažení vytyčených cílů.

Hlavní události

Akcionář Orca, Kingstown, v otevřeném dopise varuje před chystanými kroky Radovana Vítka.

Dle finančního ředitele Fortuny Michala Vepřeka určitě nedosáhne výše dividendy v příštím roce letošní úrovně.

Nováčkem na pražské burze by se mohly stát akcie skupiny Pivovary Lobkowicz, pod kterou spadá sedm regionálních pivovarů v České republice. Emise by měla být přijata k obchodování na trhu Start.

Evropské akcie by dnes měly otevřít smíšeně.

Dnes budou ve Spojených státech zveřejněny ceny průmyslových výrobců, které by měly potvrdit, že v ekonomice neexistují výrazné inflační tlaky. V Evropě se podstatnějších dat nedočkáme.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové burzy v průběhu včerejška padaly již třetí seanci v řadě a poslaly tak index S&P 500 k měsíčnímu minimu na 1775,5 bodu. Obchodní aktivita byla relativně slušná, když včerejší zobchodované množství bylo nepatrně vyšší, než činí 3měsíční průměr. Zveřejněná data z USA zpočátku dění na akciových burzách příliš neovlivnila, když pozitivní překvapení z maloobchodních tržeb zastřelo zklamání z počtu nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Asijským burzám se v průběhu pátečního obchodování dařilo a připsaly si mírné zisky. Japonský Nikkei 225 vzrostl o 0,4 %, kterému pomohlo oslabování jenu, který spadl vůči dolaru na nejnižší úroveň od října 2008. 

Účto_tip_změny21

Orco Property Group

Boj o akcionářskou strukturu se dále vyostřuje. Zástupci fondu Kingstown se včera v otevřeném dopise obrátili na další akcionáře s tím, že kroky generálního ředitele J. F. Otta a R. Vítka jsou nevýhodné pro další akcionáře. Skupina Orco je dle fondu obětí kampaně, která umožní R. Vítkovi z pozice menšinového akcionáře ovládnout celou skupinu, což povede k vyvádění aktiv mimo kontrolu OPG a ke snížení tržních cen akcií na úroveň, která bude výhodná pro budoucí vykoupení dalších podílů

Fortuna

Finanční ředitel Michal Vepřek uvedl, že Fortuna zůstává pro zbytek letošní roku optimistická, co se týče dosažení vytyčených cílů. Výše dividendy v příštím roce určitě nedosáhne letošní úrovně, do budoucna by chtěla Fortuna držet výši výplaty dividendy v rámci 70 – 100 % zisku v závislosti na nových příležitostech. Společnost nadále zvyžuje vstup velkého strategického investora do Loterie Fortuna. V nedávno oznámené možné spolupráci se společností Tipsport v oblasti stíracích losů by mělo jít především o ušetření nákladů.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).