Hlavní navigace

FED prý udělá vše pro ekonomický růst. Máme se bát?

Tomáš Kadeřávek

Včera vystoupilo, při různých příležitostech, několik představitelů FED. Sarah Raskin řekla, že americká centrální banka je připravena udělat vše, co může, aby podpořila ekonomický růst

Doba čtení: 2 minuty

Včera vystoupilo, při různých příležitostech, několik představitelů FED. Sarah Raskin řekla, že americká centrální banka je připravena udělat vše, co může, aby podpořila ekonomický růst. „Některé ekonomické zprávy jsou povzbudivé a mohou naznačovat, že tempo zotavení roste… Avšak národní ekonomické zotavení bude trvat ještě dlouho.“ uvedla Raskin.

I další představitelé FED se vyjadřovali k tempu a křehkosti zotavení i k otázce nezaměstnanosti. Pro nás je důležitý fakt, že trh jejich slova vnímal pozitivně, protože riziková aktiva včera znatelně posílila. Posílily i měny korelované s rizikem. Na celou situaci tak doplatil USD, který znatelně ztratil.

Zaujala náš též zpráva o tom, že Goldman Sachs včera souhlasil se zaplacením pokuty $22 milionů za rozdělování klientů a poskytování informací podle jejich velikosti. O tomto případu jsme vás informovali ZDE.

Na námi obchodovaném páru EUR/USD došlo včera relativně brzy po začátku evropské seance k otestování low včerejší asijské seance, na které jsme upozorňovali. Poté však cena začala testovat výše a během americké seance obchodovala několik hodin okolo rezistence 1,3180, na kterou jsme také upozorňovali. Nakonec došlo k proražení z této oblasti konsolidace a cena testovala směrem k další rezistenci, na kterou jsme též upozorňovali. 2 pipy pod ní se vytvořilo high včerejšího dne.

Dnes budou v USA zveřejněna důležitá makro data a také vystoupí šéf FED Benanke. Všechny tyto události mohou přinést do trhu výraznější pohyb a změnu sentimentu. Momentálně nemáme jasné přesvědčení o tom, kam by trh měl s větší pravděpodobností směřovat.

dan_z_prijmu

Stále vnímáme potenciál pro otestování low středeční asijské seance na 1,3066. Pokud trh bude směřovat níže, bude muset překonat support okolo 1,3133 a 1,3100. Pokud dojde k testu low, tak první support pod ním vnímáme na hladině okolo 1,3055.

Pokud bude cena testovat výše, tak bude muset překonat včerejší high. Pokud se tak stane, otevře se cesta k další rezistenci okolo 1,3240. Tuto rezistenci vnímáme jako dosti klíčovou. Budeme bedlivě sledovat, jak se okolo ní trh zachová.

Našli jste v článku chybu?