Kostra byla převzata ze skutečného exekučního příkazu a jen se náhodně doplňovali jména a čísla z údajů posbíraných na internetu (tak se dostal mezi vyřizující Lazarevič). Kromě toho, že exekuční příkaz nikdy nepřijde emailem mohl být vodítkem chybný kód banky (pokud vím, byla všude ČSOB, ale s různými, i neexistujícími kódy). A pak samozřejmě příloha, neznámý zip snad nikdo neotevře a také všeobecně známý předchozí vlna.
Klasickým případem byla ta ženská z Kroměřížska, které vybrali z účtu po otevření přílohy prý 400 tisíc. Ta byla dokonce profesionální blbkou, protože jí sice vybrali účet, ale ona to držela v tichosti pod pokličkou a policii to oznámila až za týden (o její spolupráci s bankou se nikdo nezmiňoval).
Tak co k takovým ještě dodat?
Falešná exekuce přišla i mě. Vědoma si toho, že je blbost, jsem
přílohu neotevřela. Zkopírovala jsem jen text "exekuxe" a zaslala
ho na policii. Také jsem odpověděla na adresu, ze které mi e-mail přišel. Než mi přišla odpověď, zkontrolovala jsem si exekutorskou kancelář v prohlížeči firmy. Tam bylo vše tak věrohodné. Exekutorská firma existovala. Večer mi přišla zpráva, že se jedná o podvod
a někdo zneužil údaje jejich firmy. Nikdy bych nevěřila, že se to může stát i mě. Proto, buďte opatrní i Vy.
Zneužita byla identita exkutora i mail odesilatele (prakticky kdokoliv může poslat mail s jakýmkoliv e-mailem odesilatele), bývá to tak typicky, nemá cenu odesilatel kontaktovat. I účet byl smyšlený. Jediným cílem bylo aby uživatel spustil přílohu a odesilatel zůstal nevypátrán, proto jsou údaje zneužité/smyšlené.