Hlavní navigace

Evropským akciím se dnes nedařilo

26. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akcie na evropských burzách dnes celkově ztrácejí. Index Stoxx 600 klesá v závěru obchodování zhruba o polovinu procenta, když na poklesu se podílejí všechny sektory s výjimkou technologických titulů.

Nejhůře se daří síťovým odvětvím v čele s akciemi RWE, které umazaly více jak čtyři procenta. Akcie reagují na novou povinnost odsouhlasenou britským regulátorem, že energetické společnosti budou muset od konce března publikovat ceny, za které obchodují elektřinu pro velkoodběratele až na dva roky dopředu, aby se zvýšila transparentnost obchodování. RWE necelou pětinu svých tržeb vydělá právě ve Velké Británii.

Účto_tip_změny21

Americké tituly otevřely středeční seanci se zisky, index S&P 500 přidává zhruba čtyři desetiny procenta. Akcie pozitivně zareagovaly na výrazný růst prodejů nových domů v USA, které vystoupaly na nejvyšší úroveň za více než pět let.

Pražská burza se veze dále na vlně výprodejů, když index PX klesl o další procento. Obrázek je velmi podobný tomu včerejšímu, když nejvíce ztrácely akcie ČEZ a následovaly tak vývoj v celém sektoru. Akcie mohla dolů tlačit nervozita před zítřejším zveřejněním výsledků hospodaření za čtvrtý kvartál, nepomohly jim však ani klesající ceny elektřiny. Okolo jednoho procenta ztrácely všechny finanční tituly, naopak nejvíce se dařilo akciím NWR, které přidaly tři procenta. Akcie Telefóniky zůstaly po oznámení hospodářských výsledků bez větších změn. Ziskovost firmy byla výrazně nad očekáváním trhu, což bylo ale způsobeno především jednorázovým příjmem od T-Mobile. Tržby skončily pod odhady. Firma zároveň uvedla, že odměna akcionářům by měla být v rozsahu 18 až 30 Kč na akcii v závislosti na právním výkladu nového zákona o obchodních společnostech.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).