Hlavní navigace

Evropské indexy zaostávají

11. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ke konci včerejšího obchodování americké akciové indexy dokázaly smazat téměř veškeré ztráty z průběhu dne (S&P 500 –0,05 %, Nasdaq –0,04 %).

Nejvíce klesaly především 2 sektory: základních materiálů a telekomunikační. Poslední dny se tak potvrzuje fakt, že trhy je vnímané dění kolem Krymu především jako evropská záležitost a přispívá tak k zaostávání evropských akciových indexů za americkými. Jednou z příčin tohoto vývoje je pokles akcií německých firem exponovaných na východní trhy (například Volkswagen, Henkel), především pak Rusko.

V důsledku posunu času v USA se do konce měsíce bude na amerických akciových trzích obchodovat od 14:30 do 21h SEČ. V 12:30 vychází únorový index podnikatelské nálady mezi malými podniky NFIB (oč. mírný meziměsíční pokles na 93,8 b., ale i tak by se index měl udržet poblíž 7letého maxima). Asijské akciové indexy lehce rostly (Nikkei 225 +0,69 %, Hang Seng +0,11 %). V rámci indexu Nikkei se relativně nejlépe dařilo síťovým odvětvím a naopak relativně nejhůře sektoru spotřebitelských služeb. Evropské indexy otevřely lehce v plusu. Stejným směrem začalo obchodování i na pražské burze.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).