Hlavní navigace

Evropa pod tlakem sentimentu

27. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Již pátý den v řadě trhy v Evropě zažívají obchodování v červeném a investoři sledují postupné přibližování indexů k úrovním, na kterých se pohybovaly během řešení řecké krize.

Německý index DAX dnes klesá téměř o 2,5 % a přibližuje se tak k psychologické hranici 11.000 bodů. Konkrétní fundamentální důvod poklesů lze však hledat pouze stěží. Investory zřejmě znervózňuje probíhající výsledková sezóna a především obava z vlivu turbulencí v Číně na vývoj globální ekonomiky. Otázkou zůstává, jestli se spekulace potvrdí reálně slabšími výsledky firem. Do té doby budou investoři zřejmě nadále vláčeni sentimentem, který je však ze své podstaty velmi proměnlivý a pozitivní překvapení na výsledcích tak může na trhy rychle vracet zelenou.

Výsledková sezóna je hlavním tématem taktéž v USA, kde bude v nejbližších dnech reportovat svá hospodářská čísla 160 firem z indexu S&P 500. Stejně jako v Evropě i v zámoří dnes trhy obchodují v záporu, index S&P 500 odepisuje 0,25 % a klesá na úroveň 2.074 bodů.

Z korporátní oblasti stojí za zmínku společnost Fiat Chrysler, která se dostala do hledáčku investorů především kvůli plánovanému úpisu akcií Ferrari. Společnost dříve čelila nařčení, že management pozdě reagoval na závady prodávaných vozů a pozdržel jejich svolání k opravě. Dnes byla zveřejněna dohoda s US regulátorem, který vyměřil automobilce Fiat Chrysler pokutu 105 mil. USD. Akcie reagují poklesem na 14,60 USD (-3,7 %), ovšem z dlouhodobého pohledu je dobře, že je toto téma již uzavřeno.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).