Hlavní navigace

Euro se propadlo

25. 2. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Euro se kvůli reakci trhu na poznámky z FOMC a slabému evropskému PMI propadlo. Další vývoj bude záviset především na výsledku italských voleb a na vystoupení Bernankeho.


FX a FI: Možných reakcí je hodně, na konci týdne můžeme jak atakovat 1,30 tak 1,35. U státních dluhopisů trvá relativní klid, reakci je možné čekat především na Bernankeho. Riziková aktiva procházejí korekcí, u některých komodit ostrou. Pravděpodobné je zklidnění,ke kterému by měl přispět Bernake

skoleni_4_3

Hlavní trhy

Makro data: Čeká nás další týden plný dat a událostí. Důležitější budou tentokrát známé události. Nejprve se dozvíme výsledky italských voleb, které mohou v případě překvapení hodně zamíchat trhem. Druhou důležitou událostí bude pololetní vystoupení B. Bernankeho před kongresem, které by mohlo korigovat podle našeho názoru neadekvátní reakci trhu na zveřejnění poznámek z posledního zasedání FOMC. Ve Spojených státech bude zajímavý údaj o spotřebitelské důvěře a objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Očekávání u objednávek je hodně pesimistické, takže je zde prostoro pro pozitivní překvapení. První revize HDP v USA za čtvrté čtvrtletí velmi pravděpodobně přinese znatelné zlepšení, což by mohlo trh trochu povzbudit. Na konci týden budeme dva důležité údaje z USA. Nejprve chicagský a celostátní ISM, které by měly potvrdit stabilní mírný růst ekonomiky a pak ještě osobní příjmy a výdaje. U osobních příjmů bude silná kontrakce kvůli mimořádným příjmům na konci roku, výdaje by měly stabilně růst. V Evropě budeme mít tradiční sadu indikátorů důvěry na konci měsíce a předběžné údaje o vývoji inflace. Zajímavý bude také údaj o německých maloobchodních tržbách. Nečekáme znatelnější reakci trhu.

CEE region

Makro data: V Polsku budou tento týden zveřejněna data o maloobchodních tržbách a míře nezaměstnanosti. Přestože čekáme pokles maloobchodních tržeb, může být údaj lepší než očekává trh (podobně jako překvapila průmyslová výroba). Podmínky na trhu práce se budou nadále zhoršovat. Očekáváme výrazný růst nezaměstnanosti na 14,2%. NA konci týdne budou zveřejněna data o vývoji HDP za 4. čtvrtletí minulého roku. Očekáváme že mezičtvrtetní růst zpomalil na 0,8% z 1,4% ve třetím čtvrtletí. Pozitivně přispěje čistý export, negativně investice a spotřeba domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).