Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Elektromobily mají povinné ručení levnější. Zatím. Škody totiž mají vyšší od eďa - Když ptáčka lapají , pěkně mu zpívají. No hlavně...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 11. 2019 11:46

  eďa (neregistrovaný) 77.236.206.---

  Když ptáčka lapají , pěkně mu zpívají.
  No hlavně jsem zvědavý, jak elektromobilitu utáhne současná energetika.... raději nedomýšlet následky podpětí či blackoutů . Kolikrát vypadne proud denně ????

 • 18. 11. 2019 17:07

  bez přezdívky

  Tak se zeptejte v Norsku nebo Dansku kde je elektro kazde treti auto.
  No a problem neni. I kdyby se elektrifikovali vsechny auta zatez na sil bude nekde mezi 8-12% soucastnosti.

 • 18. 11. 2019 17:50

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Ano, ale je také třeba se zeptat na důvody a možnosti.

  Důvody jsou, vyjma minimální skupiny "nadšenců", nebo minimální skupiny kde to dává i ekonomický a ekologický smysl (městské taxíky), ryze dotační a daňové. A možnosti dané příjmy z těžby surovin, vysoce překračující potřebu rozpočtu (viz. např. norské fondy národního majetku). Jak říkají sami Norové na dotaz jež z pohledu cizince nedává smysl: mírný úsměv, pokrčení ramen a "my máme ropu".

  Ono se to Norsku "elekrifikuje", když mají obrovskou těžbu ropy a plynu, a s tím spojené obrovské příjmy z exportu. Jenže tohle je případ několika málo států na celém světě. Všichni ostatní se musí chovat a hospodařit tak, jen na co si vydělají (a střednědobě kolik se mohou zadlužit).
  A ještě jedna věc: zdroj elektřiny. Opět naprosto neběžné podmínky. Norsko má kvůli přírodním podmínkám hydroelektrárny (a Dánsko je na ně napojené), což je z hlediska elektroaut ještě lepší nežli jaderné - neboť tento zdroj má možnost rychle měnit požadovaný výkon.

  Takže to co jsi napsal je naprosto hloupé. To je jako napsat, že jsi včera vyhrál v loterii, a že se tě máme zeptat, ty že problémy s penězi nemáš, takže to jde.
  A o té tvé poslední nesrozumitelné větě ani nebudu spekulovat, co jsi chtěl vyjádřit, jaký je její smysl.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).