Hlavní navigace

Názor k článku Důsledky finančních regulací: lidé jsou přeinformovaní od já - Co popisuješ, to jsou úplné drobnosti. Cílem regulací je,...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2016 11:30

  (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Co popisuješ, to jsou úplné drobnosti.

  Cílem regulací je, aby si politici šplhli u svého většinového voliče (musíme potrestat ty zlé lichváře, exekutory a ostatní finanční svoloč, protože za naše zpackané životě můžou právě oni) a získali peníze do státního rozpočtu.

  Například novela zákona o spotřebitelském úvěru nutí zprostředkovatele platit jednorázově 10 000 Kč za registraci u ČNB. Registrace se pak obnoví za každoroční poplatek 5 000 Kč. Tuto registraci musí mít každý, kdo prodává spotřebitelské úvěry, tedy nejen zástupci nebankovek, ale také všichni prodejci bankovních hypoték. Podobně je to u pojišťováků, prodejců investičních produktů.

  A jenom debil si může myslet, že poplatky nějak zvýší ochranu klientů. Těm v zásadě pomoci není, protože jsou to důvěřiví pitomci. X hodin vybírají mobil a boty, ale smlouvu o úvěru s majetkovou zástavou podepíšou bleskově. Pak neplatí a tváří se dotčeně, když po nich chce věřitel peníze zpátky.

  Pomalu se blíží doba, kdy evropské rozpočty budou tak sociálně nenažrané, že pracující a podnikající budou platit poplatek za to, že můžou pracovat. Oficiálně nebude nazýván daní, ale příspěvkem na rádobypotřebné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).