Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Důchodový věk má nová pravidla. Strop na 65 letech je dopředu zralý na odstřel od aranka - Vyššího věku se dnes dožívají lidé, kteří odešli...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 1. 2018 10:13

  aranka (neregistrovaný) ---.mitranet.cz

  Vyššího věku se dnes dožívají lidé, kteří odešli do důchodu za doby minulého režimu. Tehdy musel pracovat každý, pracovních míst byl dostatek, pracovalo se relativně v klidu, pohodě a zaběhnutým tempem. Ženy odcházely do důchodu po 50. roce věku podle počtu vychovaných dětí, muži měli hranici vyšší, ale mnohdy zůstávali v profesi i v důchodovém věku. A tito lidé si ve většině případů svého důchodu užili a ještě užívají. Zato v dnešní době musí člověk mnohdy pracovat tzv. za tři v důsledku regulace či rušení pracovních míst. Zvýšené nároky na pracovníka, a pracovní tempo, stress, spěch, pokud nezvládáš, jdi jinam, přijmeme dalšího. Zdá se mi, že věková hranice dožití mužů i žen se spíše snižuje, protože umírají lidé v mladším věku, v mnoha případech se důchodu nedožijí anebo si ho jen krátce užijí. Pracuji celý život jako zdravotní sestra u lůžka u ležících nemocných, poslední roky v domově důchodců. Opravdu si nedokážu představit, že v 65 letech budu ještě moci zvedat či manipulovat s ležícími nemocnými. Proto jsem zvědavá, jestli vláda myslí i na tuto kategorii pracovníků a umožní např. dřívější odchod do penze. Díku důchodové reformě moje generace schytala 10 roků navíc pro odchod do penze a to je myslím dost kruté i nespravedlivé zároveň.

 • 8. 1. 2018 20:46

  dělník za komančů (neregistrovaný) ---.32.broadband13.iol.cz

  za komančů se jen chlastalo, kradlo , produktivita žádná. Ne nadarmo se říkalo kdo nekrade s námi, krade proti nám. Těch ožralejch v práci jsem viděl celé regimenty. Zaměstnanost 100% - kdo to kde viděl. aby celá populace práceschopných pracovala. Na ty nemakačenky a ožraly se někde vydělat muselo. Když si začneš šetřit na důchod včas, nemusíš mít problém. Já začal šetřit hned v 90tých letech, po malejch částách, něco přidává stát, můžu teď odejít v klidu do důchodu už o 2-3-roky dřív. A věřím, že si ten důchod užiju.

 • 8. 1. 2018 22:01

  aster (neregistrovaný) 78.108.157.---

  Co je to malá částka? Jsou lidé, kteří stěží vycházejí od výplaty k výplatě a často to není jejich vina - pro některé je moc odložit i 100Kč a takových lidí není málo.

 • 12. 1. 2018 11:54

  Sadie (neregistrovaný) ---.inext.cz

  Ty dělníku za komančů-nepopisuj nám tu svůj způsob "práce"-každý nebyl takový flákač jako ty.......a to tvé šetření na důchod je minimálně sporné...něco si o tom přečti-spořit bez investování je ztrátové(pokud spoříš od devadesátek-budou mít ty peníze podstatně jinší hodnotu až půjdeš do důchodu)a to ještě za předpokladu,že tvůj důchodový fond nezkrachuje nebo na něj nebude spáchán "tunel"...před­pokládám,že jsi sám a proto máš něco-co můžeš odložit.....rodiny s dětmi odkládat často nemají co(ne,že by nepracovali,ale mají např.hypotéky,auto na úvěr,děti na studiích,občas se zadaří o práci přijít.....)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).