Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Důchodový věk má nová pravidla. Strop na 65 letech je dopředu zralý na odstřel od praktický lékař pro dospělé, věk 47 let - Asi si ještě tam nahoře nikdo nevšiml, že...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 1. 2018 9:54

  praktický lékař pro dospělé, věk 47 let (neregistrovaný) 77.48.59.---

  Asi si ještě tam nahoře nikdo nevšiml, že po padesátce stejně většina sedí u lékaře, je na neschopenkách, omluvenkách pro úřad práce, klesá tedy i nezaměstnanost. K tomu ještě nějaký malý důchodek. A když je málo, tak si požádá o příspěvek na péči pro osobu blízkou. I já se blížím k padesátce a sil ubývá. Nevím, jestli v 65 ještě budu schopná do práce ještě přijet a podat nějaký výkon. Psychické vypětí se odráží na fyzické stránce. Posunování hranice důchodového věku jenom přelévání peněz do sociálních a nemocenských dávek. Možná jsme na tom díky lékařské péči navenek lépe, ale neustálý stres z nejistého zaměstnání, z budoucnosti našich dětí, z hmotného zabezpečení, podporovaný rychlým během této doby, nám opravdu nedovolí pracovat do 65 let života, pokud se jich vůbec v tom stresu dožijeme, natož si důchodového věku zaslouženě užít. Neupírám nikomu právo na lékařskou péči, na neschopenku a na invalidní důchod, pokud má zdravotní problémy, na finanční podporu, pokud se stará o nemocnou osobu.
  Ale posunování věkové hranice důchodového věku k ničemu dobrému nevede.

 • 8. 1. 2018 11:46

  macina (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Přesně tak souhlasím, měla jsem manžela těžce nemocného, potřeboval celodenní péči , musela jsem odejít o rok dříve do důchodu s almužnou , manželovi jsem vyřídila příspěvek na péči trvalo to 3měsíce, manžel zemřel za 4měsíce, výsledek jako vdova jsem na částce 12tisíc za 35letou práci jsem z Moravy tady berou víc peněz ti co nemakají než my co jsme dřeli celej život hanba stydím se za naše politiky !!!!!

 • 8. 1. 2018 20:11

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Však také o důchodce, pracující a udržitelnost systému těmhle panákům nejde. Jde jim pouze o peníze ekonomicky aktivních, aby byly nuceni legislativou, a když se to (bohužel jen z části) nepovedlo, tak strašením "dobrovolně" posílat peníze do jejich kšeftu. Tedy fondů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).