Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, § 687 odst.(2):
Manželé jsou si navzájem povinni úctou, jsou povinni žít spolu, BÝT SI VĚRNI, vzájemně respektovat svou důstojnost, podporovat se, udržovat rodinné společenství, vytvářet zdravé rodinné prostředí a společně pečovat o děti.
To říká zákon.
Soudy zákony nectí?
9. 1. 2020, 12:26 editováno autorem komentáře
Dobrý den.
Dle mého názoru, pokud se dozvěděl,že děti nejsou jeho a celou dobu ho manželka vedla v omyl, mělo by být soudem okamžitě ukončeno otcovství a skutečným otcem vyplaceny alimenty a jeho ženou odškodnění za zostudění a úmyslné poškození jeho osobnosti. V tomto státě se neustále upřednostńují zájmy dětí. Nemám nic proti tomu,pokud to je s plným vědomím dotyčného,jinak by měla být dotyčná odsouzena za lež a podvod a nést si následky sama.Rozhodně bych se s ní okamžitě rozvedl a dál se o děti nestaral.Dotyčný pán,by měl zažalovat soud a případně stát o odškodné z důvodu špatných zákonů, který poškozuje jeo osobnost.
Než budete komentovat o korupci soudů, nedodržování zákona a podobně, přečtěte si prosím odkazované přechodné ustanovení §3079 NOZ. Článek na něj odkazuje, ale nezdá se mi, že by vysvětlil proč:
> §3079: Právo na náhradu škody vzniklé porušením povinnosti stanovené právními předpisy, k němuž došlo přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona, se posuzuje podle dosavadních právních předpisů.
Doufám,že ten pán podal Ústavní stížnost. Za to,že mu někdo vnutil rodinný život který nechtěl. Rozhodnutí Nejvyššího soudu je bezohledně sobecké.tedy nezákonné. Kdyby se oni dověděli,že se starali o cizí děti,také by se cítili být poškozeni. Kdyby jim vyměnili děti v porodnici,také by to považovali za kruté. Je to bezohledné,sobecké a kruté pro rodiče i děti.