Musím obdivovat lidi co vejdou v jednání o půjčce s tímto ústavem.Jejich úroky a poplatky za všechno jsou tak přemrštěné,že v některých chvílích mi připadá že jsou nevlastní finanční sestrou Providentu. Ty jejich plaťte kolik chcete začínají přes 30% ročního úroku a není problém i jít přes 50%. Lidi proboha naučte se trochu používat hlavu a vybrat si v případě potřeby půjčky někoho solidnějšího. Dá se vybrat,ale nebudu ho tady uvádět jako příklad,jelikož bych byl hned osočen,že jsem jejich zaměstnanec.
Rozlišujte GE Money Bank a GE Money Multiservis. Banka má osobní půjčky asi 15-20% p.a., Multiservis (kromě akcí "úvěr zdarma") 20-50% p.a. A platí to jako všude - když vám půjčí banka (bonita, výše úvěru apod.), nepůjčujte si od splátkovky.
Může mě někdo z těch pánů chytrých vysvětlit od jak velkého úroku je v čr lichva? Děkuji.
Vyřizuji klientům přes banky hypotéky a jejich arogantní jednání je neuvěřitelné.
Jednání takové jaké popsal klient GE je na denním pořádku.Hlavně těch bank, které tady mají kartel.Všichni o něm ví, ale nikdo je neusvědčí.
§ 253 Lichva
(1) Kdo zneužívaje něčí tísně, nezkušenosti nebo rozumové slabosti nebo něčího rozrušení, dá sobě nebo jinému poskytnout nebo slíbit plnění, jehož hodnota je k hodnotě vzájemného plnění v hrubém nepoměru, nebo kdo takovou pohledávku uplatní nebo v úmyslu uplatnit ji na sebe převede, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo peněžitým trestem.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán, získá-li činem uvedeným v odstavci 1 značný prospěch.
Takže lichva není vůbec určena úrokem, ale zneužitím tísně, nevědomosti apod. Těch 500% p.a. u Providentu není apriori lichva - oni jasně říkají podmínky, za kterých půjčují.
Vážený pane Špinko, nemůsíte mě tady ukazovat občanský zákoník.Já jsem se ptal jestli je náš právní řád schopen říci od kolika % je lichva.NEMÚŽE!!!. Protože všechno je věc poptávky a nabídky.
Znám myslím dost lidí, kteří si rádi půjčí za úrok,který je pro Vás lichva.A na rovinu, jak chete jako dlužník před soudem obhájit, že jste si půjčil v tísnia že věřiteli vlastně nic nebudete vracet?!
A co chudák věřitel.Stát by měl hlavně hájit práva věřitelů.Až půjčíte svoje peníze,tak se na to budete dívat jinak.Každý kdo potřebuje půjčit je v tísni.
Prosím, abyste na mne nekřičel, to do diskuze nepatří.
Ptal jste se, co je lichva, a já vám odpověděl. A ano, z odpovědi je zřejmé, že neexistuje žádné jasně dané procento.
Nechápu však, koho se vlastně zastáváte. Na jedné straně osočujete banky (v případě těch hypoték tedy věřitele) z kartelu, na druhé straně mluvíte o věřitelích jako o chudácích.
A o moje finance nemějte strach - jako kdokoli jiný si půjčím za nejvýhodnějších podmínek, jakých jsem schopen dosáhnout, ostatní by pro mne byla (skoro) ta lichva. Když budu peníze půjčovat sám, je na mne, abych si zajistil návratnost investice, a vyvážení zisku ku riziku.
S tou tísní u každého, kdo si chce půjčit - pod to se podepíšu. Mimochodem, doporučuji článek: http://www.mvcr.cz/casopisy/kriminalistika/2002/02_04/baloun.html
...sem si už myslel, že jsem sám, kdo toho rozzuřenýho "Klient bank" nechápe. Asi chudák neví, za koho kope. Možná je to dobrosrdečný zaměstnanec GE...:-)