Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Dlužím na pojistném! Kdy se dluh promlčí? od Lior - A jak nejsnadneji zjistit "jak na tom sem",...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 12. 2007 10:32

  Lior (neregistrovaný)
  A jak nejsnadneji zjistit "jak na tom sem", tj. jestli nahodou nemam take nejaky nedoplatek o kterem nevim?
 • 18. 12. 2007 15:12

  randy (neregistrovaný)
  Zapomenout na nějakou platbu se může stát velice snadno v dnešní době složitých předpisů. Taky u nás není zvykem u drobných plátců, živnostníků atd tyto věci dělat přes profesionály, kteří toto ohlídají. Já myslím, že každý jen trochu rozumný člověk už ale v dnešní době to nebezpečí přehlídnutí nějaké platby a následně naúčtování vysokých penále za delší dobu chápe a proto si pravidelně třeba jednou za nějakou dobu, rok nebo dva roky najde čas na návštěvu toho úřadu, osobní vyúčtování a tím i automatickou kontrolu těchto věcí. Třeba zdravotní pojišťovna posílá obvykle sama každý rok vyúčtování. Nechat takový dluh mnoho let uzrát buď nechávají lidi schválně, protože doufají v promlčení ( v dnešní době počítačových databází je ta pravděpodobnost minimální) nebo superlemplové.
 • 18. 12. 2007 18:27

  Flasi (neregistrovaný)
  Jasně. Kdo sám neobíhá všechny své obchodní partnery, jestli tam nemá nějaký zapomenutý nedoplatek je superlempl.
  Slušná společnost vás sama upozorní, že něco takového existuje a to takovým způsobem, že dokážete dohledat kdy ten dluh vznikl. A to dříve, než se nedoplatek kvůli penále pořádně rozroste.
  Že se úřady nechovají jako slušné společnosti, když se tak nechovají ani mnohé ryze komerční firmy není pochopitelně žádné překvapení.
 • 18. 12. 2007 19:20

  jezevec (neregistrovaný)
  Souhlas. Penále by mělo začít běžet až ode dne, kdy pojišťovna nedoplatek zjistí a doměří. Účtovat penále za deset let zpětně je nemravnost, zejména když se jedná o administrativní nedopatření. Sankce za podobná pochybení by se měla pohybovat ve stokorunách - nikoliv v desítkách tisíc.
 • 15. 9. 2009 20:01

  anonymní
  Vy jste asi méně aktivní člověk, že? Kdybych měl objíždět jednou ročně všechny instituce, banky a pojišťovny u kterých jsem někdy něco měl, účty, pojistky atp. asi bych nic jiného nedělal.
  Když se zeptáte jestli u kapitálového pojištění, které je již rok řádně zrušené, nemáte nějaký dluh, nejspíš si budou ťukat na hlavu a stejně Vás v počítači nenajdou. A přesto, za 9 let se Vám zničehonic ozve pan exekutor, jako třeba mě. A bral jste si někdy něco na splátky? Já před 8 lety ano a předčasně jsem splatil o pouhé 2 měsíce před řádným datem. Pak mi přišlo porušení smlouvy a penále+exekutor 4,500.
  Do nedávna jsem si myslel, že jsem 100% čistý a jen jsem kroutil hlavou jak se to někomu může stát a dojít tak daleko. Tyhle zmetkové asi dostanou i superpečlivého člověka a stačí jedna změna trvalého pobytu a máte zaděláno na problém.
 • 7. 3. 2011 19:21

  Black (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Tak to jste na tom jeste dobre:) Ja mel v roce 2000 leasing, ktery jsem cely uhradil a prezto mi minuly rok prisla exekuce, ze uhrazeny neni, po par mesicich nasli, ze to byla administrativni chyba a vse je uhrazeno, ale protoze maji od soudu papir ( soud byl v dobe, kdy jsem byl mimo CR ) na exekuci, tak ty penize chteji a nezajem ze vse je z me strany vporadku :) Holt bordel co v tehle zemi je laka i zahranicni firmy jako je Santander aby se trochu prizivili :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).