Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Desetník: Úvěry na poslední chvíli mají zelenou od anonym - Dluhy jsou zlo. Čím dříve na to naše...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 16. 2. 2009 10:39

  anonymní
  Dluhy jsou zlo. Čím dříve na to naše nenažraná společnost přijde, tím lépe.

  Když na něco nemám, tak si to nekoupím. Žít na úkor budoucnosti je nanejvýš nezodpovědné. A netýká se to jen jednotlivých lidí, ale i státních rozpočtů.

  Zářným příkladem je současná finanční krize způsobená hypotékami lidi, kteří je nikdy neměli dostat a hamižností bank, které je nikdy neměly poskytnout (a pak prodat dál).
 • 16. 2. 2009 13:22

  anonymní
  Je špatně nastavena příjmová a výdajová stránka obyvatelstva. Pokud jsou lidé "nuceni"* si pro zachování stávající životní úrovně půjčovat na spotřební zboží, nebude to s příjmy obyvatelstva v pořádku. Bohužel, bez půjčování si na spotřební zboží by byl daleko nižší odbyt a výrobci tohoto spotřebního zboží by skončili již dříve. Správnější by bylo, dle mého "hloupého" selského úsudku, aby si občan na takovéto zboží vydělal a běžně ufinancoval ze mzdy, a ještě mu zbyly prostředky na apoření.

  * - občan není přímo "nucen", ale doba jej nutí nepřímo. Asi by těžko někdo někde obstál, když by se jej v dotazníku (např. na půjčku nebo na zaměstnání) ptali na číslo pevné linky a mobilu a on na to odpověděl, že ani jedno nemá. To samé s vlastnictvím TV přijímače, ledničky nebo žehličky. A přesto i na tyto věci jsou lidé "nuceni" si půjčovat, mají-li jít s dobou. Nemám nyní na mysli takové ty, co vejplatu prochlastají nebo profetují, a aby 14 dní před vejplatou rodina neumřela hlady, tak si jdou půjčit na televizi, kterou vzápětí prodají za 1/10 ceny, aby měli na suchý chleba pro děti a chlast a cigára pro sebe.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).