Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: IPB a ODS - pohromy pro státní rozpočet? od jezevec - Tak to já jsem něco zaslechl. 1) poživatelé...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 3. 2006 12:52

  jezevec (neregistrovaný)
  Tak to já jsem něco zaslechl.
  1) poživatelé daňově-prázdninového roku se vzdají všech sociálních dávek a příplatků
  2) bude jednotný státní důchod, všem stejný - tím pádem se ušetří obrosvké stovky miliard na správu důchodového pojištění, jejich výpočty a valorizace o 17,60 - každý zaplatí sociální daň (kterou tzv. soc.poj. ve skutečnosti je) a za to po dosažení důchodového věku dostane dostane nějaký fixní paušální důchod.
  3) zruší se veškeré sociální dávky, stokorunové příplatky a pastelkovné atd - a bude jednotné sociální minimum, všem stejné, a to bude zároveň i hranice nezdanitelného příjmu. kdo si tolik nevydělá, dostane to doplaceno - kdo si vydělá právě tolik, je si se státem kvit - kdo si vydělá více než to, zaplatí z toho daň z příjmu. už se nestane že by někdo platil 148 korun daň z příjmu a stát mu jiným kanálem dotoval 152 korun příspěvek na dopravu.
  4) radikálně se sníží daň z příjmu, pro firmy zaměstnávající kohorty daňových poradců a spřízněných společností bude tedy jednodušší platit daň X, než vymýšlet jak se s náklady 0,5X (legálně!) vyhnout dani ve výši 3X
  5) stát bude utrácet jen tolik peněz, kolik jich má k dispozici - ušetří tedy desítky miliard na dluhovou službu. říká se tomu zákon o povinně vyrovnaném rozpočtu a je založen na filosofii, že z dluhů se platí úroky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).