Hlavní navigace

Názory k článku Desetník: ČSSD chce snížit daně

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2005 9:24

  jsk (neregistrovaný)
  neboť nevím jak by chtěli ušetřit na státní správě 63 miliard, když nyní tvoří náklady na platy+OON 80 tisíc státních úředníků jen 25 miliard kč...
 • 21. 2. 2005 18:15

  Johan (neregistrovaný)
  Socanům bych nevěřil ani dobrý den. Oni postupně snižují daně každý rok tak, že se den daňové svobody prodlužuje. Nebo-li lžou a vůbec se za to ani nestydí. Tady kecají o snižování daní a přitom vedle zvyšují odvody na sociální pojištění. Což je také daň.

  A ty úředníci a Vaše údaje. Nejsou jen platy příteli.

  Někde jsem četl zajímavé údaje o tom, kolik nás CELKEM stojí jeden úředník. Byla tam částka přes milion korun a to bylo někdy v roce 2000.

  Každý úředník má stůl a židli, většinou počítač a další podobné vybavení. Musí mít kancelář, která je v nějaké budově, která musí svítit, topit, větrat, klimatizovat. Musí tam téci voda (teplá a studená), nějaké to stočné. Telefon a někdy mobil na každém stole. Internet a další sítě. Každý úředník spotřebuje nějakou tu tunu papíru. Velká část z nich má služební auta a ta potřebují servis, palivo apod. A tak by se dalo pokračovat.

  Kdyby to tak bylo, tak se jedná 80 až 100 milionů korun. Snížením o 50%, což by nebylo drastické, byste tu úsporu skoro měl.
 • 21. 2. 2005 13:33

  Amarth (neregistrovaný)
  No, alespoň něco, ale nedá mi to, abych si nerýpl. Nejsou příští rok náhodou volby? Jsou a tudíž na snižování daní není nic divného. Přál bych si však jediné a i proto souhlasím s rovnou daní ... zjednodušení daňového systému. Prase aby se v něm vyznalo, kór se schopností úřadů (SSZ, FÚ i MF) tvořit webové stránky, popřípadě odpovídat na dotazy. Copak má každý při podnikání čas studovat, co má kdy kde zaplatit? Jaký má smysl placení několika daní (tím mám na mysli daň z příjmů, soc. poj. a zdrav. poj.)?
 • 21. 2. 2005 15:06

  Petr (neregistrovaný)
  Máš pravdu, Sociální demokracie se začíná bát voleb. Asi by bylo lepší, aby se to utlo a udělaly se předčasné. Ať už je vyhraje kdokoli. Bude mít před sebou 4 roky a nebude muset podplácet voliče...
 • 21. 2. 2005 17:10

  Honza (neregistrovaný)
  No já tomu moc nerozumim, ale jedno vidim jasně. Ze svého platu živim maželku na mateřské a 2 děti. Kouknu-li se na výplatní pásku z prosince 2004 a pak z ledna 2005 přišel jsem přesně o 376 Kč. Takže může o tom mašinfíra kecat horem dolem, ale mě to jako sleva na dani nepřijde a zvolim kohokoliv jen ať už je pryč než nám z tohodle státu vybuduje baštu komunismu.
 • 2. 3. 2005 15:49

  PetrK (neregistrovaný)
  Odeesáků a komunistům nevěřím ani slovo. Za ODS byly u nás daně příšerně vysoké (23% DPH, odpočitatelné položky k dani z příjmů malé, takže i na dani z příjmu jsem platil podstatně více jak nyní), platy byly velmi nízké, minimální mzda byla spíše almužnou než mzdou a o pevné koruně se nedalo ani hovořit (uměle její hodnota byla neustále snižována oproti cizím měnám), takže zboží v obchodech bylo dražší. Jinými slovy naprostá většina občanů se za jejich vlády měla podstatně hůře. Slibotechna ODS nám naslibovala hory doly (průměrný plat 20 000 Kč apod.), ale nic co by zlepšilo podmínky většiny občanům nesplnila. Dobře si pamatuji, jak se v ODS snažili za jejich vlády držet daně na maximální výši a tedy vůbec se nesnažili přiblížit náš daňový systém západní Evropě. Když to vezmu pragmaticky, tak proč bych měl nyní věřit odeesákům.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).