Hlavní navigace

Názory k článku Daně a co za ně

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 7. 2002 6:43

  Fredy (neregistrovaný)

  Ještě jste měli zmínit platby sociálního a důchodového pojištění. Jdou do státního rozpočtu a tudíž je považuji za daně. Až bude každý mít ustanoven individuální důchodový účet a tyto peníze půjdou na tyto účty, pak to bude něco jiného. Ale od vlády, kterou jsme si zvolili, to očekávat asi nemůžeme. Školství se mi také nelíbí. Je to stále socialistické školství a zadělává to na nemalé problémy do budoucna. Třináct let od revoluce jsme nedokázali zmapovat komunistickou minulost a mladým lidem ji vysvětlit. Dějiny většinou končí II. světovou válkou a někdy se ti odvážnější pustí i do vítězného února 1948. A to je vše. Je to časovaná bomba. Letošní volby byly jen počátek tápání mladé generace.

 • 8. 7. 2002 10:48

  Fredy (neregistrovaný)

  Zatím. Možná se spokojili s ČSSD. Co nebylo může být za 4 roky. Je třeba se poučit v nárůstu obliby extremistických stran a hnutí jinde v Evropě. U nás je šance poměrně veliká. Mládež a jejich rodiče na západě nepoznali co je to komunismus v praktickém balení. Znají jen teorii a ta je pro ně velice lákavá. Asi před 3 lety jsem na toto téma přednášel na jedné střední škole v Holandsku. Plánovaná dvouhodinová přednáška (beseda) se protáhla na 5 hodin. Mohu Vám říci, že jsem se dost zapotil. To jsem si myslel, že o toto téma nebude zájem. Nakonec to dopadlo tak, že jsem dostal další pozvánky do dalších škol. Bohužel čas je můj nepřítel a tak z toho sešlo. Bylo to poučné pro obě strany. Dnes jsem si na to vzpomněl proto, že naše mládež se brzy dostane do myšlenkových vazeb a názorů tamní mládeže. Nejsem filozof ani politolog, ale ekonom a chci v této zemi dožít podzim svého života. Proto mi není lhostejný stav politické kultury a politiky vůbec.

 • 8. 7. 2002 13:38

  Jarda V. (neregistrovaný)

  Souhlasím, mám podobné zkušenosti. Problém školství si předávají vlády, jako horký brambor. Asi chcete moc. Stačí se zamyslet nad tím, kolik učitelů bylo v KSČ a kolik jich ještě nyní učí. Což pak je možné, aby učitel vykládal dětem o zločinech komunismu a sám byl tehdy komunista? Co když by se ho náhodou někdo zeptal na jeho tehdejší činnost? Myslíte, že by mu někdo věřil, že u nich byl z nutnosti? A co jste chtěl, když ministrem byl soudruh Zeman? On je přece velice dobře chápal. Že to je časovaná bomba lze sice pochybovat, ale nezdravé to není.

 • 8. 7. 2002 10:15

  Patrik Chrz (neregistrovaný)

  Oni to ani daně nejsou, ale jsou to poplatky které se platit musí a z jejiž výtěžku máme ještě méně než z vybraných daní.
  Různé poplatky OSA z prodaných videí, magnetofonů a jiných záznamových zařízení, dále z některých médií (tzv. hudební CDčka (prázdná), mgf. a videokazety), z kopií, atd.

 • 18. 7. 2002 22:04

  Brtník (neregistrovaný)

  Ad 1 Stát memá marži ani 22% ani 5%. Nic proti terminologii ale marže je procentní podíl na dosažené ceně. Takže přesně . Marže při 22% dani je tedy 22*100/122=18,032. Marže na potravinách činí 4,762 procentního bodu.

  Ad 2 Ještě další daně.

  Celkové daňové zatížení v ČR rozhodně nepatří ke světovým extrémům. Většina zemí vyspělé Evropy je na srovnatelné, ne li vyšší úrovni. Pravda je že asijské a jihoamerické mají daňové zatížení nižší, ale za cenu sociálních propastí, které čas od času generují poměrně krvavé převraty. nebo jste toho názoru, že by ruský dělník šel do tak zoufalé revoluce, jaká byla v únoru 1918 (skutečně únoru to není překlep) kdyby měl alespoň základní sociální síť.(celkový výsledek přes 20 mil mrtvých) Myslíte, že by se v Kambodži ujali Rudí Khmerové slibující naprostou rovnost nebýt popastných rozdílů (z národa ZBYLO ASI 30% obyvatel a ze středoškoláků a vysokoškolsky vzdělaných lidí téměř nikdo?) Myslíte že sociálně zabezpečený německý dělník by taky řval Wir wollen krieg? a volik Nacional Sozialistiche Partai. A nebo je lepší dát okolo 55 % celkového hrubého příjmu za jistotu, že mně hladové davy nepověsejí na kandelábr protože ponesu šišku chleba (současná Bogota) , jistotu že neskončím v chatrči z plechu, když se mi stane úraz (Malaisie) a pod. Je jednoduché být tvrdým pravičákem když jsem mladý zdravý a úspěšný. Ale stačí jedna pitomá chyba v autě, na kole... A najednou..... A na důchod za 10 let nenašetříš, A co budete dělat s člověkem, kterému došlo jeho individuální konto. Zlámal si páteř v autě jako mladej. Co s ním? Kde vzít peníze ????

  Nižší daňové zatížení si může dovolit buď stát, který si tohle riskne a když se něco, tak armáda tu chátru...... Nebo takový v němž většina obyvatel žije z rent (Monako) a nebo pokud sedím na ropě, pak je vystaráno. Vyberte si, co jsme z toho my. Monako tu není a ropa je sice u Hodonína, ale tak do zapalovačů a to je vše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).