Absolutní sranec... Já jakož to mladý z rodiny ne zrovna nejbohatší od matky živitelky mám mít na hypotéku 10% kupní ceny ještě nemám jistou hypotéku a ještě k tomu musím zaplatit daň :D no postrádá to všechno logiku ale někdo si musí namastit kapsu ... Tudíž mládež je dnes nuce žít v pronajmech za další přemrštěné ceny :D ideální svět vám povím
...mládež mládež...Novináři pořád tlačí, jak jsou byty nedostupné pro mládež. Ano, jsou. Ale hlavní problém, o kterém raději neinrformují, je v čem jednou budou žít čerství důchodci a důchodci vůbec. Dneska je v Praze pronájem garsonky někde i za 16.000, kdo to z důchodců je schopen platit? V USA, Británii a západních zemích začíná být zdravotní péče poměrně drahá. Známí platí babičce v USA domov důchodců a i ten obyčejný stojí kolem 3-4000 USD měsíčně. V čechách také začínají být soukromé domovy důchodců, kde chtějí kolem 30.000 měsíčně. V cizině to funguje tak, že aktivní život splácím hypotéku a pořídím si dům nebo byt a pak v něm chvilku žiji. Při odchodu do důchodu nemovitost slouží k základnímu přežití. V USA díky kontinuálnímu růstu cen nemovitostí mají ti dnešní důchodci z čeho léky a domovy důchodců splácet. Kdo koupil domek v roce 1970 za 30.000 USD, tak i ten papundeklový ze seriálů stojí dnes 600.000-1 mil. USD. A ty babičky jen podepíšou smlouvu, že domek přebírá realitka a vyplácí jim z toho každý měsíc rentu (mínus třeba dvacet třicet procent k dobru realitky). Dá se tak přežít i bez příjmů. Kdo ale u nás díky vysokým cenám bytů nekoupí nic, bude mít ohromné problémy v důchodovém věku.
Souhlasím. Člověk se chystá zadlužím, strká hlavu do oprátky a oni ho ještě dojí. Když máš prachy, jsi v pohodě. Nic se neděje, nejspíš neplatíš nic moc. Ale když obracíš každou korunu, ještě ti hodí klacky pod nohy.
Nechápu, co nedokážou pochopit na tom, že jsem se rozvedl, nemám kde bydlet a tak žádám o hypotéku, abych si pořídil bydlení. A těch cirátů kolem! Nestačí, že ručím střechou nad hlavou a mám pravidelný příjem. Co na tom sakra zkoumají?