Hlavní navigace

Další úspěšný den pro korunu

27. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodování bylo pro korunu opět příznivé. Česká měna si proti euru připsala dvě desetiny procenta, když se její kurz dostal během odpoledne na mezibankovním trhu až pod hranici 27,70 CZK/EUR.

 Důvodem pro posílení koruny byly zřejmě především technické faktory charakteru klientských objednávek při nízké likviditě, kurz navíc prorazil dvě psychologické úrovně (včera 27,80 CZK/EUR, dnes 27,70). Zisků zhruba dvou desetin procenta dosáhl i maďarský forint, kterému prospěla lepší data z trhu práce – maďarská nezaměstnanost v červenci překvapivě poklesla na 7,9 % (trh očekával stagnaci na hodnotě 8,0 %). Příznivě mohlo působit i opadnutí geopolitického napětí po schůzce ruských a ukrajinských prezidentů. Jedinou regionální měnou, která dnes oslabovala, tak byl zlotý. Ten si odepsal dvě desetiny procenta, když se stupňovaly spekulace ohledně možného snížení sazeb polské centrální banky.

Účto_tip_změny21

Zítra se z regionálních trhů dočkáme zveřejnění jen maďarských cen výrobců, což by na obchodování nemělo mít dopad. Důležitější by tak měly být údaje ze Spojených států – revize HDP a nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Příznivé údaje by mohly dále přispět k očekávání dřívějšího utahování měnové politiky Fedu, což by bylo nepříznivou zprávou pro rizikovější regionální aktiva, především forint.

Česká swapová výnosová křivka opět následovala pohyb svého eurového protějšku směrem dolů. Sazby na krátkém konci se snížily o 1 bb a na dlouhém konci o 4 bb.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).