Hlavní navigace

Čtvrtek bez velkých překvapení

Miroslav Kovanda

Dnešní den začalo obchodování na evropských trzích v mírném záporu. Index DAX otevřel na 9.506 bodech a během celého dopoledne se pohyboval v červených číslech.

Doba čtení: 1 minuta

Nejníže se však dostal pouze na 9.505 bodů. Z hlediska jednotlivých titulů nejlépe otevřela Commerzbank (+ 2,72 %), která zveřejnila lepší než očekávané výsledky za uplynulé čtvrtletí. Všechny ostatní tituly svítily v pre-marketu červeně. V průběhu dopoledne se do kladných hodnot otočily i další tituly. Nejvíce rostly akcie společnosti RWE, které okolo poledne posilovaly téměř o 3 %.

Pražská burza dnes otevřela na 1.017,70 bodech a v průběhu dopoledne se přibližovala k hodnotě 1.010 bodů. Nejvýznamnější dnešní korporátní zprávou na BCPP jsou výsledky společnosti NWR. Společnost New World Resources čísly nijak pozitivně nepřekvapila a zveřejnila plán omezování těžby na následující období. Zejména kvůli nezodpovězeným otázkám ohledně plánované restrukturalizace a sníženým odhadům zásob vytěžitelného uhlí titul těsně po otevření trhu propadl až na hodnotu 15,80 CZK. Cena akcií společnosti NWR se krátkodobě ustálila během dopoledne, a to na ceně 16,35 CZK. Po konferenčním hovoru se akcie NWR opět propadly pod hodnotu 16 CZK a to na 15,95 CZK. Společnost ČEZ navázala na svůj včerejší růst o po 14. hodině se její akcie obchodovaly s 2% růstem na hodnotě 536 CZK za akcii. Akcie Komerční banky dnes naopak mírně poklesly a v závěru dne se obchodovaly za 4 450 CZK za akcii.

Nejdůležitějším makroekonomickým datem dnešního dne bylo vydání změny počtu nových žádostí o podporu ve Spojených státech za uplynulý týden. O podporu nově zažádalo 339 tis. lidí, což bylo v souladu s tržním očekáváním. Index DAX na reportovaná čísla reagoval okamžitým mírným poklesem o 25 bodů na denní minima 9.482 bodů. Pokles dále nepokračoval a DAX se opět během krátké doby vrátil na hodnoty před reportovanými čísly. Index S&P 500 otevřel v záporu na hodnotě 1.807 bodů. Po 16. hodině však zámořské burzy opět mírně rostou.

V následujících obchodních dnech lze čekat, že trhy budou atakovat nová maxima. Dnes již pravděpodobně ale žádné velké růsty neuvidíme.

Našli jste v článku chybu?