Hlavní navigace

Čtvrtek bez velkých překvapení

13. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní den začalo obchodování na evropských trzích v mírném záporu. Index DAX otevřel na 9.506 bodech a během celého dopoledne se pohyboval v červených číslech.

Nejníže se však dostal pouze na 9.505 bodů. Z hlediska jednotlivých titulů nejlépe otevřela Commerzbank (+ 2,72 %), která zveřejnila lepší než očekávané výsledky za uplynulé čtvrtletí. Všechny ostatní tituly svítily v pre-marketu červeně. V průběhu dopoledne se do kladných hodnot otočily i další tituly. Nejvíce rostly akcie společnosti RWE, které okolo poledne posilovaly téměř o 3 %.

Pražská burza dnes otevřela na 1.017,70 bodech a v průběhu dopoledne se přibližovala k hodnotě 1.010 bodů. Nejvýznamnější dnešní korporátní zprávou na BCPP jsou výsledky společnosti NWR. Společnost New World Resources čísly nijak pozitivně nepřekvapila a zveřejnila plán omezování těžby na následující období. Zejména kvůli nezodpovězeným otázkám ohledně plánované restrukturalizace a sníženým odhadům zásob vytěžitelného uhlí titul těsně po otevření trhu propadl až na hodnotu 15,80 CZK. Cena akcií společnosti NWR se krátkodobě ustálila během dopoledne, a to na ceně 16,35 CZK. Po konferenčním hovoru se akcie NWR opět propadly pod hodnotu 16 CZK a to na 15,95 CZK. Společnost ČEZ navázala na svůj včerejší růst o po 14. hodině se její akcie obchodovaly s 2% růstem na hodnotě 536 CZK za akcii. Akcie Komerční banky dnes naopak mírně poklesly a v závěru dne se obchodovaly za 4 450 CZK za akcii.

Nejdůležitějším makroekonomickým datem dnešního dne bylo vydání změny počtu nových žádostí o podporu ve Spojených státech za uplynulý týden. O podporu nově zažádalo 339 tis. lidí, což bylo v souladu s tržním očekáváním. Index DAX na reportovaná čísla reagoval okamžitým mírným poklesem o 25 bodů na denní minima 9.482 bodů. Pokles dále nepokračoval a DAX se opět během krátké doby vrátil na hodnoty před reportovanými čísly. Index S&P 500 otevřel v záporu na hodnotě 1.807 bodů. Po 16. hodině však zámořské burzy opět mírně rostou.

V následujících obchodních dnech lze čekat, že trhy budou atakovat nová maxima. Dnes již pravděpodobně ale žádné velké růsty neuvidíme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).