Vlákno názorů k článku Co přináší novela o spořitelních a úvěrních družstvech? od Intri - Názory jsou to zajímavé, což o to, ale...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 6. 6. 2014 0:26

    Intri (neregistrovaný)

    Názory jsou to zajímavé, což o to, ale pořád to jsou názory jen jednoho člověka. Měl bych návrh pro Měšec: uspořádejte diskuzi o budoucnosti družstevních záložen, krocích ČNB a chystaných zákonech a pozvěte na ni zástupce všech družstevních záložen, které seženete.

    Zajímaly by mě názory ostatních představenstev na stejná témata, o kterých tady píše p. Zavřel.

  • 6. 6. 2014 12:39

    Jan Slanina

    Asi by stálo zato pozvat i ČNB, zástupce spotřebitelů a nezávislé odborníky. K tomu, aby se scházely záložny, mají asociaci.

  • 8. 6. 2014 23:27

    Intri (neregistrovaný)

    To by byla spíš myšlenka na další setkání, kterých by samozřejmě mohlo být více. Nejprve by se mohly sejít záložny, potom zastupitelé ČNB, následně na třetím setkání (samozřejmě pro třetí článek) pak zástupci záložen i ČNB najednou.

    Vtip je v tom, že ČNB je příliš arogantní na to, aby do něčeho takového šla. Nemá žádnou odpovědnost, může si dělat, co se jí zlíbí a nikdo jí v tom nezabrání, nemá tedy pražádnou potřebu se veřejnosti zpovídat ze svých činů. Kdyby se to povedlo, bylo by to fajn a myslím, že Měšec by tímto získal pár docela unikátních článků, ale za realistickou bych považoval pouze diskuzi se zástupci záložen.

    A záložny mají motivaci do toho jít, přece jen jde i jim o kšeft a je potřeba dát lidem najevo, že kampeličky nejsou tak špatné, jak se je ČNB snaží znázornit pro uspokojení svých potřeb. Zůstává tak jen otázka, jestli budou mít zástupci odvahu se postavit ČNB. Vždy je riskantní se postavit orgánu s prakticky neomezenou mocí, pro který zjevně ani zákony neplatí (jak dokázal případ s WPB).

  • 9. 6. 2014 11:17

    lapis (neregistrovaný)

    Obecně platí, že občané si demokratickým rozhodováním zřizují orgány a instituce, které vyřizují záležitosti, jež si občané sami vyřizovat nemohou. Tyto instituce jsou zavázány k tomu, aby činnosti vykonávali ve prospěch státu, tedy všech občanů státu. To ČNB zjevně nečiní, devalvací koruny na konci října 2013 zvýhodnila malou skupinu občanů - exportéry a znevýhodnila všechny ostatní. Jejich úspory, výdělky současné i budoucí poklesly o 4-6%. Nastal čas přistřihnout křidélka ČNB, zavést osobní zodpovědnost a pana Sígra kopnout.... víte kam.
    Co na to říkáte, pane Babiši?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).